دورکاری – پر رونق ترین مشاغل دوره دورکاری

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۹
پر رونق ترین مشاغل دوره دورکاری

پر رونق ترین مشاغل دوره کرونا

بررسی های وبسایت استاتیسکا نشان داده که با ادامه روند دورکاری به علت کرونا، این شرایط در حال تبدیل به روندی عادی در بسیاری از کشورها است. در ایالات متحده آمریکا که این بررسی در آن انجام گرفته، افراد زیادی فعالیت های روزمره خود را از منازل دنبال می کنند. در این نوشته مشاغلی که بیشترین رونق را در این دوره داشته اند مرور می کنیم.

پر رونق ترین مشاغل دوره دورکاری

پر رونق ترین مشاغل دوره دورکاری

دورکاری و کار از خانه

در میان تمامی حرفه ها، مشاغلی که با فناوری اطلاعات و نرم افزار مرتبط بوده اند، بیشترین سازگاری را با این شرایط داشته اند. طبق بررسی ها ۸۵ درصد از فعالان این حرفه به طور کامل با شرایط حاضر هماهنگ شده اند. ۸۲ درصد از فعالان این حرفه هم معتقدند کل صنعت آی تی و نرم افزار با شرایط دورکاری ناشی از کرونا سازگار است.

۸۳ درصد از فعالان حوزه خدمات مالی و بانکداری هم خود را با دورکاری و قرنطینه خانگی وفق داده اند. از این تعداد، ۸۲ درصد هم تصور می‌کنند این تطبیق در کل این حوزه اتفاق افتاده است.

در حیطه رسانه‌ها و ارتباطات، بررسی نشان داد ۸۳ درصد از کارمندان این بخش با شرایط کاری دوران کرونا کنار آمده اند. همچنین ۷۶ درصد فعالین این حوزه گمان می کنند همکارانشان هم با این شرایط تطبیق یافته اند.

مقام چهارم این لیست متعلق به بخش طراحی داخلی است. رتیه های بعدی هم به سازمان‌های ارائه دهنده خدمات دولتی عمومی، فعالان صنعت تفریح و سرگرمی، مسافرت و اوقات فراغت و خرده فروشی ها تعلق دارد.

پایین ترین و بدترین رتبه در این جمع بندی و لیست، به خرده فروشی ها تعلق گرفته است. کارکنان این حوزه تنها به میزان ۴۴ درصد با شرایط کرونا کنار آمده اند. تنها ۲۹ درصد شاغلان این بخش معتقدند می شود در این مشاغل با شرایط کرونا و دورکاری منطبق شد و کار کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان