دولت چین – آمریکا متهم به هراس‌افکنی در مورد ویروس کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۵

انتقاد دولت چین ازعملکرد هراس برانگیز آمریکا

دولت چین واکنش آمریکا به شیوع ویروس کرونا را به شدت مورد انتقاد قرار داد. هوآ چیونگ‌ینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «ایالات متحده به جای آنکه پیشنهاد کمک کند، به هراس‌افکنی و ترس دامن زده است».

هوآ چیونگ‌ینگ آمریکا را مورد نقد قرار داد و عملکرد این کشور را که در نخستین واکنش به این رویداد کارکنان خود از کنسولگری ووهان را باز گردانده است. سخنگوی وزارت خارجه چین عملکرد دولت آمریکا را «الگو و نمونه‌ای ناشایست» خواند و همچنین از تصمیم آمریکا به منع ورود مسافران از چین انتقاد کرد. وی  جلوگیری از ورود افراد از مبادی مرزی را  کاملا غیر منطقی و نامعقول دانست.

دونالد ترامپ، هفته گذشته  فرمان ممنوعیت ورود خارجیانی را به این کشور امضا کرد که طی دو هفته گذشته به چین سفر کرده بودند.

قربانیان کرونا طبق آخرین گزارش‌ها

شیوع ویروس کرونا در چین

ویروس کرونا که برای نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد .طبق آخرین گزارش‌های انجام شده،  ظرف کمتر از یک روز شمار افراد مبتلا به بیماری کرونا بیش از ۲۱۰۰ نفر افزایش یافت و به ۱۷ هزار و ۲۰۰ نفر رسید. تا کنون تنها در چین ۳۶۱ نفر در اثر ابتلا به بیماری تنفسی کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

عامل ویروس کرونا

در بین افرادی که مبتلا به این ویروس شده اند  در شهر ووهان چین از یک فروشگاه بزرگ گوشت که غذاهای دریایی می فروشد، گوشت خریده بودند و ظاهرا اکثر آنها از گوشت مار و خفاش این فروشگاه خریداری و مصرف کرده بودند

.خفاش همواره یکی از مخزن های اصلی ویروس کرونا بوده و در مورد بیماری سارس و ویروس کرونای «مرس»  که چند سال پیش در چین دیده شده نیز مخزن اصلی خفاش بود و در مورد بیماری «مرس» گر چه از شتر به انسان منتقل شد و بعد از انسان به انسان انتقال یافت اما قبل از آن از خفاش به شتر منتقل شده بود. سال ۲۰۰۲ که بیمار «سارس» در چین دیده شد نیز منشا آن گوشت خفاش و گربه بود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان