دومین صندوق رأی‌گیری – صندوق رأی‌گیری در بوستون آمریکا به آتش کشیده شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۶

آتش زدن صندوق رأی‌گیری در بوستون آمریکا

دومین صندوق رأی‌گیری در آمریکا به آتش کشیده شد. این خبر در حالی منتشر می گردد که چند روز گذشته  حریق عمدی در یکی از صندوق‌های اخذ رأی در کالیفرنیا اتفاق افتاد و این بار یک صندوق رأی‌گیری در بوستون به آتش کشیده شد. در روزهای باقی مانده به انتخابات آمریکا  اخباری از ایجاد آشوب‌ها و هرج و مرج‌های پراکنده در شهرهای سراسر این کشور منتشر می‌شود.

به دنبال وقوع این حادثه، مقام‌های ایالتی خواستار تشدید تدابیر امنیتی برای محافظت از صندوق‌های رأی‌ شدند. ورلدی آرماند ۳۹ ساله غروب روز یکشنبه به وقت محلی بعد از آن بازداشت و به «سوزاندن عمدی و مخرب» صندوق رأی‌ متهم شد که پلیس وی را با حادثه آتش‌ گرفتن صندوق رأی‌گیری در مقابل شعبه اصلی کتابخانه عمومی بوستون مرتبط دانست.

علت حادثه در اظهارات وزیر رفاه عمومی ماساچوست

ویلیام گالوین وزیر رفاه عمومی ماساچوست به رسانه‌های محلی علت حادثه را اینگونه شرح داد، یه ظاهر آرماند از یک وسیله آتش‌زا برای ایجاد حریق استفاده کرده است و خسارت زیادی به پوشش پلاستیکی جعبه وارد آورده است. واحد مبارزه با مواد مخدر اداره پلیس بوستون، آرماند را در نزدیکی میدان کاپلی که صندوق رأی‌گیری آتش گرفته بود با مواد آتش‌زا مشاهده کرده است.

دومین صندوق رأی‌گیری – صندوق رأی‌گیری در بوستون آمریکا به آتش کشیده شد

گالوین  در بیانیه‌ای  اظهار کرد برخلاف حمله دوجانبه آتش و آب، ۸۷ رأی از ۱۲۲ رأی موجود در صندوق رأی‌گیری خوانا و قابل پردازش است.
وی با اینحال، به شهروندان ماساچوست که در ۱۴ ساعت قبل از وقوع آتش‌سوزی، از آن صندوق برای انداختن رأی زودهنگام استفاده کرده بودند، سفارش کرد تا وضعیت رأی خود را جویا شوند و در صورتیکه تأییدیه دریافت نکردند، از یک صندوق دیگر برای دادن رأی مجدد استفاده کنند.
گالوین در بیانیه ای مشترک با شهردار بوستون گفت: آنچه در ساعات اولیه امروز صبح برای صندوق رأی میدان کاپلی رخ داد، در تضاد با دموکراسی و نادیده گرفتن رأی‌دهندگانی بود که به وظیفه مدنی خود عمل کردند و این اقدام یک جرم محسوب می‌شود.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان