برنی سندرز – پیروز رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۲۳

دومین مرحله‌ مقدماتی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

برنی سندرز پیروز رقابت های درون حزبی دموکرات ها در نیوهمپشایر اعلام شد. در این رقابت‌های درون حزبی پیت بوتجج دوم شد. ایمی کلوبشار سوم و الیزابت وارن چهارم. جو بایدن پنجم شد که بازنده بزرگ به حساب آمده است. ولی همچنان جو بایدن به امید امتیاز در ایالت‌های نوادا و کارولینای جنوبی است تا این کمبود جبران شود. سناتور بنت و اندرو یانگ  نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

ایالت نیوهمپشایر ایالتی با اکثریت سفید پوست بوده  و اقلیت‌ها‌ی نژادی کم‌تر از ۴٪ از جمعیت این ایالت هستند. هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶ با اختلاف چهار دهم درصد توانست برنده‌ی این ایالت در رقابت با دونالد ترامپ شود. از ۳۹۷۹ نمایندگان حزبی متعهد دموکرات‌ها، ۲۴نماینده‌ی حزبی متعهد از ایالت نیوهمپشایر بوده  و این ۲۴نماینده، به نسبت نتایج نهایی انتخابات امشب مشخص خواهند شد.

برنی سندرز پیروز رقابت های درون حزبی دموکرات

با توجه به اینکه حداقل رأی لازم برای به دست آوردن نماینده‌ حزبی، به دست آوردن حداقل ۱۵٪ از آرای هر ایالت توسط کاندیداهای انتخابات مقدماتی‌ست ازاین رو به نظر می‌رسد الیزابت وارن و جو بایدن به دلیل این‌که هر دو کم‌تر از ده درصد آرا را به دست آورده‌اند، نمی‌توانند به عنوان نماینده‌ای از این ایالت برنده شوند.

روز گذشته رای گیری در ایالت نیوهمپشایر در مرحله دوم مقدماتی برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا صورت گرفت. تا زمان فعلی نتیجه شمارش هشتاد درصد آرا مشخص می‌کرد که برنی سندرز در جایگاه اول قرار داشته و پیت بوتجج شگفتی ساز با اختلاف حدود ۲٪ در جایگاه دوم و ایمی کلوبچار در جایگاه سوم بود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان