دیدار آقای مکرون و محمدجواد ظریف

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۲

دیدار آقای مکرون و محمدجواد ظریف

دیدار آقای مکرون و محمدجواد ظریف امروز در پاریس صورت گرفت. تلاش های دیپلماتیک ریاست جمهوری فرانسه در راستای کاهش تنش ها میان جمهوری اسلامی ایران و امریکا همچنان ادامه دارد.

چند روز گذشته مکرون از دیدار با مقامات ایرانی و ارائه راهکارهایی در آستانه اجلاس گروه ۷ در جهت کاهش تنش میان تهران و واشنگتن  سخن به میان آورده بود. وزیر امور خارجه کشورمان بعد از دیدار امروز با امانوئل مکرون ریاست جمهوری فرانسه در پاریس، گفتوگوهای صورت گرفته پیرامون برجام را سازنده دانست.

ایشان به وجود نقاط مشترک ایران و فرانسه در گفتگوی امروز اشاره کردند و جزئیات راهکار ها و پیشنهادات امانوئل مکرون  را هنوز به طور شفاف  بیان نکردند و هنوز جزئیات این گفتگو به طور علنی و شفاف منتشر نشده است. ولیکن پیشنهادهای اجرای برجام را مورد بحث قرار دادند و نتیجه را وابسته به میزان تهعدات قدرت های اروپایی در برجام پس از خروج ایالت متحده دانست.

تداوم تلاش های فرانسه علیرغم مخالف ترامپ

علیرغم مخالفت و عدم حمایت ترامپ از تلاش های فرانسه در جهت بهبود و رفع اختلافات میان تهران و واشنگتن، مکرون همچنان به تلاش ها دیپلماتیک در جهت کاهش تنش ها ادامه داده است و دیدار امروز نیز با وجود عدم حمایت ریاست جمهوری امریکا صورت گرفت و ریاست جمهوری واشنگتن این اقدامات فرانسه را ببا تهدید به مقابله به مثل پاسخ داده است.

تلاش های دیپلماتیک فرانسه از منظر استراتژیک

منیجه مذاکرات و دیدار امروز آقای ظریف و مکرون اهمیت وافری دارد. تلاش های دیپلماتیک فرانسه د راستای بهبود روابط تهران و واشنگتن از چند نگاه متفاوت قابل تحلیل و بررسی می باشد. تلاش های دیپلماتیک فرانسه را می توان در راستای تمایش قدرت در نظام بین الملل و اتحادیه اروپا بعد از برگزیت  ارزیابی نمود همچنین با توجه به تنش پکن و واشنگتن، ایران برای فرانسه یک امتیاز و افزایش منافع  به شار می رود.

 

 

                                                                                     اندیشمند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان