دیدار ترامپ و روحانی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۱

دیدار ترامپ و روحانی

دیدار ترامپ و روحانی یکی از مهمترین مسائل روز جهان سیاست می باشد. و این دیدار چنان حساس شده است که فضای اجلاس سالانه سازمان ملل متحد را تحت شعاع قرار داده است. بسیاری از سیاست مداران و روزنامه های معتبر جهان در تلاش هستند تا احتمال این دیدار را میسر کنند.

اتفاقات اخیر در منطقه خصوصا حمله به پالایشگاه های عربستان سبب شده است تا معادلات منطقه به هم ریخته و سایر کشور های بزرگ همچون آمریکا و فرانسه را به فکر عملی کردن دیدار روحانی و ترامپ در جلسه سالانه سازمان ملل در نیویورک بیندازد.

رهبر انقلاب در جدیدترین بیانیه خود امروز در صفحه اینستاگرام منتصب به ایشان نوشتند، که ایران در هیچ سطحی با امریکا مذاکره نخواهد کرد و به دلیل کاملا منطقی و هوشمندانه که یکی مذاکره با آمریکا یعنی تحمیل خواسته های آن بر ایران و همچنین مذاکره با آمریکا یعنی قبول موفقیت فشار حداکثری اعلام شد این تصمیم را اتخاذ کردند و به نمایندگان ایرانی حاضر در نیویورک هشدار دادند.

تلاش ها و واکنش ها

وبسایت های شبکه CNN آمریکا نوشتند که در گفتگوی این شبکه با ظریف وزیر امورخارجه ایران وی از آمادگی دکتر روحانی برای دیدار با ترامپ خبر داد و پیش شرط روحانی برای این دیدار را لغو تحریم ها در ازای نظارت دائم بر برنامه هسته ای ایران عنوان کرد.

ترامپ واکنش های متناقضی در ارتباط با دیدارش با روحانی دارد و در جدیدترین اظهارنظرش گفته که سخنان رئیس جمهور ایران در سازمان ملل را به طور کامل گوش خواهد داد ولی قصد دیدار با وی را ندارد.

عراقچی که یکی از مسئولین ارشد در مذاکرات برجام بود، اعلام کرد که در صورت لغو فشار حداکثری و تهریم ها درهای مذاکره گشوده خواهند شد.

کشور فرانسه و در رئس آن رئیس جمهور این کشور که تا چندی پیش تمام تلاش خود برای فراهم آوردن این دیدار به کار برده بود در جدیدترین اظهار نظر این دیدار را در اولویت اول کشورش ندانست.

حال باید دید با توجه به تذکرات پیاپی رهبر انقلاب که در مورد برجام نیز همین نظر را داشتند ولی گوش شنوایی وجود نداشت و سبب شدند مملکت دچار بحران شود، چه اتفاقاتی در نیویورک خواهد افتاد و چه آینده ای در انتظار برجام، دیدار و ایران می باشد.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان