دیه گو مارادونا – انجام جراحی موفق مغز روی اسطوره آرژانتینی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۴

جراحی خارج کردن لخته خون از مغز

پزشک معالج دیه گو مارادونا، مقابل خبرنگاران حاضر شده و اعلام کرد انجام عمل جراحی برای خارج کردن لخته خون در مغز این ستاره اسبق جهان فوتبال، با موفقیت انجام گرفته و به اتمام رسیده است.

این پزشک به خبرنگاران اعلام کرد: لخته خونی که در مغز این بازیکن اسطوره ای ایجاد شده بود، با انجام عمل جراحی با موفقیت تخلیه شد. مارادونا به خوبی موفق شد این عمل را تحمل نماید. خوشبختانه او به هوش آمده و در حال حاضر همه چیز مرتب است.

مارادونا روز دوشنبه گذشته به یک کلینیک پزشکی در شهر لاپلاتای آرژانتین منتقل گردید. سپس بلافاصله به کلینیک مجهزتر اولیوس در فاصله ۷۰ کیلومتری منتقل شد تا تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

دیه گو مارادونا - انجام جراحی موفق مغز روی اسطوره آرژانتینی

دیه گو مارادونا – انجام جراحی موفق مغز روی اسطوره آرژانتینی

نگرانی هواداران دیه گو مارادونا

ایجاد لخته خون در مغز پدیده ای بسیار خطرناک و در واقع یکی از خطرناک‌ترین صدماتی است که ممکن است به مغز وارد شود. همین مسئله باعث شد تا تعداد زیادی از هواداران این اسطوره برای سلامتی او به شدت نگران شوند. هرچند پزشک معالج مارادونا پیش از انجام عمل جراحی، به مردم اطمینان خاطر داده بود که این یک جراحی عادی است و نگرانی بیش از حد برای دیه گو بی مورد است. همانطور که چند ساعت بعد خبر انجام موفقیت آمیز جراحی و به هوش آمدن او خیال مردم آرژانیتین و هواداران این بازیکن سالهای قبل فوتبال را آسوده نمود.

در اصل مارادونا به دلیل بی حالی و خستگی به بیمارستان منتقل شده بود و تشخیص اولیه پزشکان کمبود آب یا کم خوابی بود ولی بعد از انجام معاینات بیشتر مشخص شد در مغز او لخته خون بوجود آمده است.

نماد فوتبال آرژانتین

مارادونا در کشورش آرژانتین بسیار مشهور و محبوب است. او که به تازگی تولد شصت سالگی خود را جشن گرفته است، به علت سبک زندگی نه چندان سالم خود، بسیاری از دوستداران فوتبال را نگران سلامتی خود کرده بود. حالا هواداران نماد فوتبال کشور آرژانتین با خبر به هوش آمدن او نفس راحتی خواهند کشید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان