رابرت مک‌ایر – حضور سفیر انگلیس در تجمع غیر قانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۲۲

بازداشت رابرت مک‌ایر به عنوان تبعه با هویت مجهول خارجی

رابرت مک‌ایر، سفیر انگلستان  با حضور در تجمع غیرقانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر، به عنوان تبعه مجهول‌الهویه خارجی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. بنا به گزارش‌های رسیده، در میان معترضان و ساختارشکنانی که توسط مأموران امنیتی و انتظامی حاضر در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر بازداشت شده‌اند، رابرت مک‌ایر سفیر کشور انگلستان  حضور داشته است.

ناظران مدعی هستند مک‌ایر درحال تهیه عکس و فیلم از اتفاقات و حوادث تجمع امروز و گفتگو با معترضان بوده است. مک‌ایر در زمان دستگیری به زبان انگلیسی صحبت می‌کرده و از معرفی خود اجتناب کرده است. وی پس از مدتی به زبان فارسی خود را معرفی و سمت دیپلماتیک خود را بیان کرده است.

مک‌ایر بهانه حضور خود در میان معترضانی که شعارهای ساختارشکنانه علیه نظام سر می‌دادند را ابراز همدردی با جان‌باختگان حادثه هواپیمایی عنوان کرده است.

مک‌ایر در پی شناسایی  توسط نیروهای امنیتی با هماهنگی و پیگیری وزارت امور خارجه وی آزاد شده است.

اجتماع مردم مقابل دانشگاه‌های امیرکبیر، شریف و تهران

صدها نفر از مردم تهران در اعتراض به اعلام دیرهنگام دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به جان باختن جمعی از هموطنان شد، مقابل دانشگاه‌های اصلی پایتخت در خیابان‌های حافظ، انقلاب و آزادی تجمع کردند.

مقابل دانشگاه امیرکبیر حضور زیاد مردم بویژه جوانان موجب شد تا جمعیت به سمت چهارراه ولیعصر حرکت کند. جمعیت از تقاطع خیابان طالقانی و حافظ تا تقاطع انقلاب حافظ و به سمت چهارراه ولیعصر در حرکت کرد و هر لحظه بر تعداد آنان افزوده شد.

همین تجمع با شمار کمتری از شرکت کنندگان در مقابل دانشگاه تهران برگزار شد. سردر دانشگاه صنعتی شریف نیز شاهد تجمع اعتراضی دانشجویان و مردم بود. این تجمع‌ مقابل دانشگاه امیرکبیر با دخالت نیروی انتظامی متفرق شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان