رجیستری – شرایط جدید رجیستری برای گوشی های مسافری

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۲
شرایط جدید رجیستری برای گوشی های مسافری

واردات گوشی به روش مسافری

واردات گوشی به صورت مسافری امری است که مدت ها موضوع بحث بوده است. در سال های گذشته اعمال قانون رجیستری به عنوان امری بازدارنده اجرایی شد. اما با توجه به آنچه در بازار اتفاق می افتد، مشخص شد فروشندگان راه دور زدن این قانون را آموخته اند. واردات گوشی به صورت مسافری و فروش آن در بازارهای کشور یکی از معضلات جدی بازار موبایل کشور است. به همین دلیل گمرک مصمم است تا راهی برای جلوگیری از آن پیدا کند. اعمال شرایط سخت تر برای ثبت گوشی مسافری و جلوگیری از واردات گوشی با این روش راه حلی است که گمرک از آن استفاده می کند.

شرایط جدید رجیستری برای گوشی های مسافری

شرایط جدید رجیستری برای گوشی های مسافری

شرایط جدید رجیستری

هر ساله تعداد زیادی گوشی تلفن همراه به صورت مسافری وارد کشور شده و سود فراوانی را عاید فروشندگان می کند. از آنجا که واردات با این روش حق گمرکی کمی نسبت به سایر روش ها دارد و روشی ساده و غیر قابل ردیابی است، بسیاری به این صورت اقدام به واردات می نمایند.

اخیرا و در پی برگزاری جلسه ای در کمیته راهبری طرح رجیستری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صورت جلسه ای تنظیم شد که مطابق آن شرایط جدیدی برای رجیستری گوشی های مسافری در نظر گرفته شده است. از این پس رجیستری مسافری گوشی های تلفن همراه تنها با درج شماره سیم کارتی که حداقل ۲۰ روز از زمان فعالسازی آن گذشته باشد، تایید خواهد شد. حداقل زمان اعلام شده برای فعالسازی شامل صدور اولیه، انتقال مالکیت، IMSWAPS و سایر موارد می گردد.

این صورت جلسه در نوزدهم مرداد ماه تهیه شده اما گفته می شود این شرایط از تاریخ نهم مرداد ماه در سامانه رجیستری تلفن همراه به اجرا در آمده است. اگر افراد در این مورد دچار مشکل شدند، می توانند با سامانه تلفنی ۱۹۵ تماس گرفته و پیگیر رفع مشکل خود باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان