رستورانی که حشرات سرو میکند

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۰

رستورانی که حشرات سرو میکند

این حقیقت دارد که در برخی رستوران های لوکس حشرات سرو میکنند.رستورانی که حشرات سرو میکند از جمله رستوران هایی است که در برخی کشورها وجود دارد. حشرات پتانسیل بالایی دارند و به عنوان یک منبع غذایی درنظر گرفته می شود .

یک شرکت در آفریقای جنوبی، نوعی بستنی درست میکنند که حشرات را جایگزین لبنیات کردند. نام این جایگزین، آنتومیلک است. که از یک نوعی از حشره گرفته می شود .

در ماه ژوئن یک رستورانی که حشرات سرو میکند. در شهر کیپ راه اندازی شد که نام آن به ترجمه فارسی به معنی تجربه چشیدن حشرات است. در این رستوران حشرات با دقت و زحمت فراوان پخته و سرو می شود. و به مردم این شهر ارائه خدمات میکند.

اولین رستوران حشرات در آفریقای جنوبی

این شرکت آفریقایی به دنبال این هستند  که حشرات را به عنوان جایگزین پروتئین قرار دهند. طبق امار سازمان تغذیه و کشاورزی ملل متحد بیش از ۱۹۰۰ گونه حشره خوراکی در کل جهان وجود دارد. آنان معتقدند حشرات سر شار از پروتئین با کیفیت هستند . همچنین دارای روی، فیبر و آهن هستند و مقدار چربی مناسب برای انسان ها دارند.

در رستوران ها سیب زمینی سرخ کرده را سرآشپز با آرد تهیه شده از کرم های موپان که پخته می شوند تهیه میکنند و روی آن ها نمک و فلفل می پاشند.

برنارد یکی از اعضای این شرکت آفریقایی می گوید: ما تلاش میکنیم که با آراستن غذا به شکل زیبا، حشرات را وارد چرخه غذایی کنیم.

سازمان ملل متحد می گوید: خدود ۲ میلیارد نفر از حشرات به عنوان غذا استفاده می کنند. این یک حقیقت دارد که با افزایش جمعیت جهانی و تقاضا برای مواد غذایی و کمبود آن، تمایل به مصرف انسانی حشرات بیشتر شود.

بیشتر اهالی به شهر کیپ می آیند تا تولیدات این شرکت افریقایی که نخستین رستورانی است که کار خود را با حشرات شروع کرده است، را امتحان کنند.

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان