رسوایی جدید – رصد کاربران اینستاگرام از طریق دوربین سلفی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۳۰

رصد کاربران اینستاگرام از طریق دوربین سلفی

به نظر می رسد جنجال ها هرگز فیسبوک را رها نخواهند کرد. رسوایی جدید این شبکه اجتماعی مربوط به جاسوسی حریم خصوصی کاربران اینستاگرام است. یکی از کاربران به این دلیل از فیسبوک شکایت هم کرده است. او مدعی است اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانسته به دوربین گوشی‌های آیفون دسترسی داشته باشد. این مسئله حتی در زمانی که فرد از دوربین استفاده نمی کرده هم ممکن بوده است. فیسبوک این ادعا را رد کرده و اعلام کرده این تنها یک باگ نرم افزاری بوده که باعث می شده پیامی مبنی بر استفاده اینستاگرام از دوربین ارسال گردد.

رسوایی جدید - رصد کاربران اینستاگرام از طریق دوربین سلفی

رسوایی جدید – رصد کاربران اینستاگرام از طریق دوربین سلفی

رسوایی جدید فیسبوک

چند سال قبل اینستاگرام با دریافت یک میلیارد دلار تبدیل به یکی از زیرمجموعه های فیسبوک شد. حالا فیسبوک باید پاسخگوی شکایت این کاربر باشد. این کاربر مدعی است چنین اقدامی هیچگونه ارتباطی با باگ نرم افراری ندارد و این عمل به عمد صورت می گرفته است. او در شکایت خود عنوان کرده از این طریق اطلاعاتی به دست می آید که از هیچ راه دیگری امکان دسترسی به آنها ممکن نیست.

این کاربر در شکایت خود آورده: ازلاعاتی تا این حد شخصی و خصوصی برای فیسبوک بسیار با ارزش است و امکان بازاریابی برای فیسبوک از این طریق میسر می گردد.

اینستاگرام این اتهامات را رد کرده است. در واقه اینستاگرام اعلام کرده تا زمانی که دوربین سلفی در حالت استفاده قرار نداشته باشد آن را درگیر نمی کند.

ورود به حریم خصوصی کاربران

این شکایت اولین جنجال این شبکه های اجتماعی نیست. شاکیان همواره از ورود بی اجازه این پلتفرم ها به حریم شخصی خود اعتراض داشته اند. طی سال های گذشته این ماجرا بارها و بارها در مورد شرکت های مختلف از قبیل فیسبوک، اپل، گوگل و … رخ داده است. این شرکت ها در مواردی غرامت های سنگینی نیز پرداخت کرده اند. اما به نظر می رسد سود حاصل از نقض قوانین بسیار بیشتر از جریمه هایی است که آنها پرداخته اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان