رشد بی‌سابقه قیمت نفت در بازارهای جهانی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵

رشد بی‌سابقه قیمت نفت در بازارهای جهانی

رشد بی‌سابقه قیمت نفت در بازارهای جهانی پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان جهش ده درصدی داشته است. رشد بی‌سابقه قیمت نفت در بازارهای جهانی بعداز مدت‌ها روند نزولی رخ داده است.  درابتدای معاملات نفتی در بازارهای آسیا، قیمت نفت خام آمریکا تا ۱۵ درصد و نفت خام برنت تا ۲۰ درصد بالا رفته بود ولی بعد قیمت‌ها متعادل شد. قیمت نفت در بازارهای آسیا در بامداد روز دوشنبه ۲۵ شهریور تا ۱۰ درصد افزایش یافت.

این افزایش در پیامد خروج پنج میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه تولید نفت روزانه عربستان پس از حملات به تاسیسات نفتی عربستان سعودی است که پنج درصد تولید جهانی را در بر می‌گیرد با توجه به این که میدان نفتی مورد حمله قرار گرفته دومین میدان نفتی بزرگ عربستان بعد از میدان نفتی قوار است.

گزارش‌های خبری رسانه‌های داخلی و خارجی مختلف در خصوص نفت خام آمریکا بیانگر افزایش ۸٫۹ درصدی قیمت نفت خام آمریکا  هستند  به طوری که قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا، وست تگزاس اینترمدیت، چهار دلار و ۸۹ سنت بالا رفت و به ۵۹ دلار و ۷۳ سنت رسید که بیانگر افزایش ۸.۹ درصدی است.

نفت خام برنت دریای شمال نیز شش دلار و ۲۰ سنت بالا رفته و به ۶۶ دلار و ۲۵ سنت رسید. این روند صعودی افزایش قیمت که نشان دهنده ۱۰ درصد افزایش قیمت بوده است. در خصوص قیمت نفت در آغاز معاملات نفتی در بازا‌رهای آسیا، قیمت نفت خام آمریکا تا ۱۵ درصد و نفت خام برنت تا ۲۰ درصد بالا رفته بود ولی بعد قیمت‌ها متعادل شد.

ترامپ مجوزاستفاده از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا  را صادر کرد

دونالد ترامپ درتوئیتر خود به خاطر حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی که ممکن است روی قیمت نفت تاثیر داشته باشد  این مسئله را مورد نقد قرارداده و  مجوز استفاده از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا را در صورت نیاز صادر کرده‌ نموده است تا بدین وسیله  به اندازه‌ای که بازارها نفت کافی  در دسترس بازارهای جهانی نفت باشد و قیمت نفت روند نزولی پیدا کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان