روح‌الله عباسپور – عدم ارزیابی کیفیت خودروی ایرانی در سه دوره گذشته مجلس

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۱-۰۲

اهمیت ارزیابی کیفیت خودروی ایرانی

روح‌الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در سه دوره گذشته مجلس، تاکنون مسئولان ذی ربط گزارشی مبنی بر ارزیابی کیفیت خودروی ایرانی به مجلس ارائه نکرده‌اند تا در صحن علنی قرائت شود. عباسپور در مصاحبه ای در مورد تجربه شخصی اش گفته است: «چندی پیش یک خودرو صفر از بازار آزاد خریدم، به تعمیرگاه رفتیم و بعد از دو هفته به بنده اعلام شد که ۱۴ نقص فنی داشته است. پس از تعمیرات اساسی متوجه شدم که مجددا ترمزهای آن اشکال پیدا کرده است. مردم گرفتارند و از این موضوع خسته شدند».

این سخنان بعد از آن مورد‌توجه قرار گرفته است که اخیرا در جریان یک تصادف زنجیره‌ای در ایران ایربگ یا کیسه هوای هیچکدام از اتومبیل‌ها باز نشد. از سوی دیگر رئیس سابق پلیس راهور تهران گفته است: یکی از نمایندگان مجلس اشکالات خودروها را جمع‌آوری کرد و در صحن خواند، دور بعد تایید صلاحیت نشد؛ او‌افزوده است‌که مافیا همه را در خودش غرق کرده است!

روح‌الله عباسپور - عدم ارزیابی کیفیت خودروی ایرانی در سه دوره گذشته مجلس

روح‌الله عباسپور – عدم ارزیابی کیفیت خودروی ایرانی در سه دوره گذشته مجلس

کوتاهی وزارت صمت در ارزیابی کیفیت خودرو

این عضو مجمع نمایندگان استان قزوین با اشاره به قانون ۱۱ ماده‌ای حمایت از مصرف کنندگان تولید خودرو، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است که نسبت به کیفیت خودروی ایرانی، مصرف سوخت، آلایندگی و رقابت پذیری اقداماتی انجام دهد تا خودروساز ترغیب شود.
در همین قانون این بند وجود دارد که مسئولان ذی ربط باید هر ۶ ماه یک بار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش دهند که برای حمایت از مصرف کننده و کیفیت خودرو چه اقداماتی انجام داده‌اند؟

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در سال ۱۳۸۹ قانون دیگری تصویب و به وزارت صمت ابلاغ شد، این قانون خواستار اقدامات اساسی برای کیفیت خودروی ایرانی می‌شد. وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به کیفیت، رقابت پذیری و اعمال استاندارهای ۵۵‌گانه در آن سال، مکلف است ولی متأسفانه در همه تکلیف ها نقصان های زیادی دیده می‌شود.

 قضایی شدن تصادف بهبهان

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان در خصوص امکان پیگیری قضایی باز نشدن ایربگ خودروهای ایرانی در تصادف بهبهان گفت: اگر سانحه‌دیدگان یا داغدیدگان سانحه بهبهان شکایت کنند، دستگاه قضایی پیگیری خواهد کرد. اگر کیفیت خودرو عامل قتل عزیزان ما باشد، عواقب قضایی در انتظار خودروسازان یا هر دستگاه مسئول خواهد بود، باید پاسخگو باشند و هزینه بدهند.

 

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان