روح الله حسینیان – نماینده‌ی سابق اصولگرای مجلس شورای اسلامی درگذشت

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۰۴

روح الله حسینیان درگذشت

روح الله حسینیان نماینده‌ی سابق اصولگرای مجلس شورای اسلامی و رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی از دنیا رفت. وی در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان خاتم دار فانی را وداع گفت ایشان در سال های اخیر  با بیماری سختی دست و پنجه نرم می کرد. محمد حسینیان فرزند مرحوم حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان، صبح روز سه‌شنبه در حساب توییتری خود خبر فوت پدر خود را منتشر کرد وی در صفحه توئیتر خود نوشت: «انا لله و انا الیه راجعون روحم جانم پدرم روح الله حسینیان به سالار شهیدش پیوست». دختر مرحوم حسینیان نیز صبح سه شنبه درگذشت پدرش را تایید کرد و گفت: در مورد علت مرگ و برگزاری مراسم تشییع و تدفین پدر متعاقبا اطلاع رسانی می‌کنیم.

درباره نماینده‌ی سابق اصولگرای مجلس شورای اسلامی

روح الله حسینیان متولد ۱۳۳۴ شهر شیراز، قاضی و سیاستمدار و رئیس مؤسسه پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی بود. وی همچنین نمایندگی مردم تهران در دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت. کتاب‌های چهارده سال رقابت ایدئولوژیک شیعه در ایران، چهارده قرن تلاش شیعه برای توسعه و ماندن و بیست سال تکاپوی اسلام شیعی در ایران از نوشت‌ های وی به شمار می رود.

وی از ابتدای دهه ۶۰ وارد دستگاه قضایی جمهوری اسلامی شد و در سال ۱۳۶۲ به سمت قائم مقامی دادستانی انقلاب اسلامی مشهد منصوب شد. جانشینی دادستانی تهران و سیستان و بلوچستان از دیگر پست‌های وی بوده‌است. دادستان دادگاه ویژه روحانیت تهران، رئیس شعبه ۴ دادگاه ویژه روحانیت، رئیس یکی از دادگاه‌های عمومی تهران، جانشین نماینده دادگاه انقلاب در وزارت اطلاعات از دیگر پست‌های وی در دستگاه قضایی – اطلاعاتی جمهوری اسلامی است.

نماینده‌ی سابق اصولگرای مجلس شورای اسلامی درگذشت

وی در دوران وزارت ری‌شهری قائم مقام دادستان انقلاب اسلامی در وزارت اطلاعات بود. وی پس از برکناری حجه السلام سید حمید زیارتی و تغییر هیئت امنای مرکز اسناد انقلاب اسلامی به ریاست این مرکز رسید. وی در این دوره با دستیابی به اسناد و مدارک طبقه‌بندی شده دوران قبل از انقلاب پیرامون اشخاص به چاپ چندین جلد کتاب پرداخت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان