روزبه کیانی – استاد ایرانی دانشگاه نیویورک برنده جایزه ترولند سال شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۱-۱۰

افتخارآفرینی دانشمند ایرانی

روزبه کیانی ، استاد ایرانی دانشگاه نیویورک برنده جایزه ترولند سال شد. روزبه کیانی، از دانشگاه نیویورک و لیا سامرویل، از دانشگاه هاروارد جایزه تحقیقاتی ترولند سال ۲۰۲۲ را دریافت خواهند کرد. آکادمی ملی علوم آمریکا این‌ جایزه را به خاطر کمک‌های ‌کیانی به درک فرآیندهای تصمیم‌‌گیری اعطا می‌کند.
جوایز تحقیقاتی ترولند یک جایزه سالانه است که توسط آکادمی ملی علوم ایالات متحده اهدا می‌شود.

سایر افتخارات روزبه کیانی

روزبه کیانی - استاد ایرانی دانشگاه نیویورک برنده جایزه ترولند سال شد

روزبه کیانی – استاد ایرانی دانشگاه نیویورک برنده جایزه ترولند سال شد

کیانی، مدرک دکتری پزشکی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دوره پسادکترای خود را در دانشگاه استنفورد در رشته علوم اعصاب گذرانده است. وی در سال۱۳۷۴ مدال طلای المپیاد شیمی را بدست آورده بود.

کیانی از جمله هزاران نخبه جوان ایرانی است که امروز دور از وطن زندگی می‌کنند از افتخارآفرینان تیم  المپیاد شیمی ایران در سال‌های دور به شمار می رود که با کسب ۹۵٫۶۴۱ امتیاز، رتبه اول رتبه‌بندی‌های فردی و جوایز ویژه، تاریخ المپیاد جهانی شیمی را در اختیار دارد.
کیانی، مدرک دکتری پزشکی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دوره پسادکترای خود را در دانشگاه استنفورد در رشته علوم اعصاب گذرانده است.

وی در سال ۲۰۱۴ هم جایزه بهترین ذهن علمی جوان را از بنیاد اسلون دریافت کرده بود. جایزه ترولند به دلیل به دلیل کشفیات کیانی درباره درک فرآیندهای تصمیم گیری در مغز انسان به وی تعلق گرفته است.

پژوهش این دانشمند ایرانی مرتبط با فعل و انفعالات بخش‌های مختلف مغز و واکنش‌های مغز نسبت به داده‌های بیرونی بوده  و مقاله او به عنوان مقاله برتر در زمینه کشف عامل تصمیم گیری در مغز در نشریه نیچر چاپ شد.

 

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان