روغن جامد – فروش روغن جامد با ارائه کارت ملی!

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۲
فروش روغن جامد با ارائه کارت ملی!

هر کارت ملی یک روغن!

روغن جامد در بازار همچنان کمیاب است. این در حالی است که مسئولین همواره از رفع مشکل تولید و توزیع این محصول خبر می دهند. از اواخر شهریور ماه امسال، عرضه روغن جامد در کشور کم شد و کمتر از یک ماه طول کشید تا این مشکل درباره روغن مایع هم ایجاد شود.

این مسئله تا جایی پیش رفت که در کلانشهر تهران و برخی شهرستانها یا به طور کل روغن در فروشگاه ها و مغازه ها نبود، یا قیمت این محصولات تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کرده بود. برخی فروشگاه ها فروش روغن را مشروط به خرید اقلام دیگر کرده بودند؛ و یا مردم برای خرید تنها یک روغن باید در صف های طولانی می ماندند.

حالا خبر رسیده در برخی فروشگاه ها به هر کارت ملی تنها یک روغن جامد تعلق می گیرد!

فروش روغن جامد با ارائه کارت ملی!

فروش روغن جامد با ارائه کارت ملی!

خرید روغن جامد و مایع دردسری برای خانواده ها

با وجود هشدارهای صادره از سوی وزارت بهداشت، مردم مجبور بودند برای خرید روغن و در شرایط کرونایی، ساعت ها در صف های طولانی بایستند. البته این صف ها فقط مختص به روغن نیست و شامل اقلام دیگری هم شده است. مشخص نیست چند نفر ناخواسته با ایستادن در این صف ها درگیر کرونا شده اند.

مسئولان مربوطه علت کمبود عرضه روغن را تحریم های ظالمانه، مشکلات ارزی و انتقال آن و عدم تخصیص ارز برای واردات روغن خام توسط بانک مرکزی اعلام کردند. حتی این موضوع هم مطرح شد که به دلیل جو ایجاد شده در بازار برخی روغن می خرند و در خانه انبار می کنند: و همین موضوع تقاضا را بالا برده است.

چندی بعد یک شرکت دولتی ۷۰ هزارتن روغن برای خانوار و صنف و صنعت به بازار عرضه کرد. دبیر انجمن صنفی روغن نباتی نیز اعلام کرد که این مقدار روغن بین کارخانه ها توزیع و پس از آن وارد بازار خواهد شد و آرامش به بازار بازخواهد گشت.

عمل به وعده ها

پس از این عرضه، شرایط فروش روغن مایع در فروشگاه های زنجیره ای و بعد از آن در خرده فروشی ها بهتر شد و بازار به ثبات نسبی رسید: اما گزارش ها نشان می دهد که هنوز برخی استان ها در تأمین روغن مایع مصرفی خانوار با مشکلاتی مواجه هستند. مشکل کمبود روغن جامد هم هنوز با پرجاست و حل نشده است. تا جاییکه برخی از محله های شهر تهران در بعضی از فروشگاه های زنجیره ای خرید روغن جامد با ارائه کارت ملی میسر است؛ یعنی به هر کارت ملی تنها یک روغن جامد فروخته می شود!

به نظر می رسد مسئولین محترم باید اقدامی بیش از دادن وعده انجام داده و هر چه سریع تر برای رفع این مشکل در روزهای پایانی سال قدمی بردارند. روغن در سفره ایرانی، از اقلام اساسی و اصلی است و همانطور که همواره وعده داده شده مردم نباید در تهیه اقلام اساسی زندگی در مضیقه باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان