رونالدینیو – اسطوره برزیلی بالاخره از حبس رهایی یافت

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۰۴
رونالدینیو - اسطوره برزیلی بالاخره از حبس رهایی یافت

رهایی شاعر فوتبال

رونالدینیو ستاره سابق تیم بارسلونا که مدتی بود در کشور پاراگوئه در بازداشت به سر می برد بالاخره آزاد شد. این ستاره پرفروغ سال های قبل برزیلی به مدت ۵ ماه بود که در اتاقی در یک هتل محبوس شده بود. اما بالاخره مجوز آزادیش را گرفت و به کشورش برگشت.

اوایل ماه مارس رونالدینیو به همراه برادرش برای شرکت در یک مراسم خیریه راهی کشور پاراگوئه شد. اما همان ابتدای ورودشان به این کشور، پلیس پاراگوئه آنها را به جرم داشتن گذرنامه‌ای جعلی با ملیت پاراگوئه‌ای بازداشت کرد. رونالدینیو و برادرش روبرتو آسیس اعلام کردند از جعلی بودن این مدارک اطلاعی نداشته اند، اما آنها در دادگاه مجرم شناخته شده و به تحمل ۵ سال حبس مجکوم گشتند.

رونالدینیو - اسطوره برزیلی بالاخره از حبس رهایی یافت

رونالدینیو – اسطوره برزیلی بالاخره از حبس رهایی یافت

حبس رونالدینیو در یک هتل

تلاش وکلای رونالدینیو نتوانست او را از مجازات حبس نجات دهد؛ اما او و برادرش بعد از مدتی حضور در زندان به یک هتل در مرکز آسونسیون منتقل شدند تا حبس خود را در اتاق های جداگانه ای در این محل بگذرانند. برای هر اتاق یک مامور هم در نظر گرفته شده بود. البته برای انتقال از زندان به هتل ضمانتی حدود ۱.۶ میلیون دلار از این بازیکن بازنشسته دریافت گردید. در واقع او با پرداخت این ضمانت از زندان به حبسی خانگی منتقل گردید.

رهایی و بازگشت به برزیل

بروز ویروس کرونا هم در طولانی شدن روند دادگاه های این بازیکن سابق تیم ملی برزیل تاثیر گذاشت. اما بالاخره موفق به دریافت حبس خانگی و خروج از زندان شد.

در نهایت رونالدینیو با پرداخت مبلغ ۹۰ هزار دلار جریمه نقدی و برادرش با پرداخت ۱۱۰ هزار دلار از حبس در هتل هم رهایی پیدا کردند. لازم به ذکر است رونالدینیو در کشور پاراگوئه سابقه کیفری نخواهد داشت. اما شرایط برای برادرش روبرتو آسیس اینگونه نیست و او دارای سابقه کیفری در این کشور شده است. حالا هر دوی آنها به برزیل بازگشته اند اما باید در طول یکسال آینده هر چهار ماه یکبار خود را به دادگستری برزیل معرفی کنند. همچنین محل اقامت آنان در ریودوژانیرو باید ثابت باشد. آنها بدون اجازه دادگاه حق تغییر شماره تلفن خود را نخواهند داشت؛ همچنین رونالدینیو تنها با اجازه دادگستری می تواند از برزیل خارج شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان