مرکل – اروپا باید درباره جهانی بدون هژمونی آمریکا عمیقاً فکر کند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۸

کشورها ضروریست  اولویت‌های خود را اصلاح کنند!

مرکل ، صدراعظم آلمان به تازگی به سایرکشورهای اروپایی هشدار داد که بطور جدی درباره واقعیت جدیدی که جهان با آن روبرو خواهد شد فکر کنند اینکه احتمالا ایالات متحده آمریکا دیگر نمی‌خواهد رهبر جهان باشد از این رو جهانی چندقطبی بدون هژمونی آمریکا باید جدی تلقی شود.

صدراعظم آلمان این مسئله را  در جریان مصاحبه با خبرنگارانی از شش روزنامه اروپایی از جمله لوموند فرانسه و گاردین بریتانیا مطزخ کرد و تاکید کرد که دیگر نمی‌توان این موضوع را تایید کرد که ایالات متحده همچنان خواستار رهبری بر جهان است و با توجه به این واقعیت، لازم است که کشورها اولویت‌های خود را اصلاح کنند. مرکل در سخنان خود تصریح کرد:«ما با این طرز تفکر بزرگ شده‌ایم که ایالات متحده می‌خواهد یک قدرت جهانی باشد… اما ممکن است که این کشور اکنون تصمیم بگیرد که این نقش را کنار بگذارد؛ بنابراین ضروریست تا اروپا درباره جهانی بدون رهبری آمریکا عمیقا فکر کند.

مرکل – اروپا باید درباره جهانی بدون هژمونی آمریکا عمیقاً فکر کند

آنگلا مرکل در جریان گفتگو ضمن اشاره به اینکه حضور نظامی آمریکا در اروپای مرکزی بیش از هر چیز به نفع خود آمریکاست تاکید کرد: «با حضور سربازان آمریکایی در آلمان، علاوه بر کمک به تقویت سیاست‌های دفاعی آلمان و دیگر کشورهای اروپایی عضو ناتو، از منافع ایالات متحده آمریکا در منطقه نیز محافظت می‌شود.». وی گفت همچنان به تقویت پتانسیل‌های نظامی آلمان ادامه خواهد داد.

ریشه تغییر دیدگاه صدراعظم آلمان

آنگلا مرکل پیش از فروپاشی دیوار برلین، در بخش شرقی پردۀ آهنین پرورش یافته است وی  در حالی این سخنان را بر زبان آورد که در گذشته بارها تاثیر جهانی فعالیت‌هاتراننی ایالات متحده آمریکا بویژه حمایت این کشور از فروپاشی دیوار برلین را مورد ستایش و قدردانی قرار داده بود. آنچه واضح به نظر می رسد آن است که فشارهای دونالد ترامپ برای افزایش سهم آلمان در تامین هزینه‌های نظامی ناتو و اکنون تصمیم او برای خروج ۹۵۰۰ سرباز آمریکایی از پایگاه‌های آلمان در تغییر دیدگاه صدراعظم این کشور بی‌تاثیر نبوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان