رییس جمهوری – در سایر استان‌ها در حال عبور از پیک کرونا هستیم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۹

وضعیت شیوع کرونا در کشور

رییس جمهوری در پاسخ به گزارش استاندار مازندران از وضعیت شیوع کرونا در این استان اظهار کرد: «خوشحالیم که استان مازندران هم وضعیت بهتری را نسبت به گذشته از لحاظ شیوع کرونا دارد. در کل کشور هم به جز دو استان که وضعیت نامناسبی دارند، در سایر استان‌ها شیوع کرونا به سمت عبور از پیک پیش می‌رود». رییس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد شنبه‌ها به دشمنان نشان خواهیم دادکه در برابر بیماری کرونا چگونه مقاومت می کنیم و در پنجشنبه‌ها با کار افتتاح و تولید نشان‌شان می‌دهیم که برخلاف تحریم‌ها ما اقتصادمان را زمین نگذاشته‌ایم.

رییس جمهوری – در سایر استان‌ها در حال عبور از پیک کرونا هستیم

حسن روحانی دراین مراسم با بیان این که در شرایط سختی که دشمنان به وجود آوردند ملت مان در برابر تحریم و کرونا مقاومت کنند، اظهار کرد: مردم بیشتر از گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و کار اصلی در دست مردم است، اما انصافا کادر درمانی هم به طور مداوم در حال ایثار و فداکاری هستند.

صنعت اساس صادرات غیرنفتی

روحانی در سخنرانی خودزیربنای بخش بزرگی از نیاز‌ها و صادرات غیرنفتی را صنعت عنوان کرد و امروز صنعت و معدن در کنار هم نقش ارزشمندی را ایفا می‌کنند و در زنجیره فولاد کشور امروز حرکت بسیار خوبی را شاهد است.

رییس جمهور تاکید کرد: «در زنجیره فولاد از سال ۹۲ تا امروز این تولیدات را دو برابر کردیم و این در شرایطی رخ داده که تحریم‌ها هم پابرجاست و در همین سال ۹۹، ۲۶ میلیون تن به زنجیره فولاد کشور افزوده می‌شود که تا الان که ماه پنجم سال است ۱۶ میلیون تن آن افتتاح شده است». طبق گفته های رئیس جمهوری موارد مرتبط با تولید و اشتغال مردم  باید در همین شنبه‌ها که ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برقرار است و پنجشنبه‌ها که به افتتاح طرح‌ها در سراسر کشور اختصاص دارد تاکید شده مرتبط و به صورت یک سریال باید برگزار شود و هر هفته این شنبه‌ها و پنجشنبه‌ها خاری در چشم دشمنان باشد. یک خار در روز شنبه در یک چشم و خار دیگر در روز پنجشنبه در چشم دیگر.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عید قربان و عرفه

روحانی در خاتمه سخترانی امروز خود بر رعایت موارد بهداشتی در مراسم روز عرفه و عید قربان تاکید کرد وی گفت روز عید قربان و امروز که عرفه است را به خوبی مورد توجه قرار دهیم و در عین حال همه پروتکل‌های بهداشتی را در آن رعایت کنیم، به خصوص برادران اهل سنت ما که در روز عید قربان برنامه‌های بیشتری دارند لازم است این مسئله را مورد توجه قرار دهند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان