زنبور های عسل

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۰
زنبور های عسل ، ارزش غذایی جانشین‌ها ومکمل‌های گرده گل ، خاصیت جلب کنندگی گرده

زنبور های عسل

زنبور های عسل

ارزش غذایی جانشین‌ها ومکملهای گرده گل

بدون گرده کافی موجود در طبیعت یا مکمل و جانشین گرده، زنبورها شروع به از بین رفتن می‌کنند ودر صورت عدم گرده در کندو و وجود فقط عسل ۸ تا ۱۰ هفته بعد هیچ لارو و زنبور جوا نی در کندو  نخواهد بود.  وقتی گرده دارای کیفیت مناسب نیست این تغییر جمعیت ممکن است به آرامی صورت پذیرد. در زمان کمبود گرده زنبورهای پرستار از تغذیه زنبورهای نر امتناع ورزیده و باعث مرگ نرها می‌شوند.

خاصیت جلب کنندگی گرده

برای جلب زنبورها به گرده گل‌ها فاصله کلنی از گل‌ها و میزان علاقه زنبورها به بعضی از گل‌ها موثر است. گاهی با وجود اینکه دو کلنی در فاصله نیم متری از یکدیگر قرار دارند ولی زنبورهای آن‌ها از دو منبع متفاوت گرده جمع آوری می‌کنند. زنبورها گرده را بر اساس رنگ، ارزش غذایی، سن و رطوبت جمع‌آوری می‌کنند. عطر گرده‌ها آن‌ها را جلب می‌کند بطوریکه از هر منبع پروتئینی دیگر قدرت جلب کنندگی بیشتری دارند..

فیتوسترول‌ها اولین جلب کننده‌های شناخته شده در گرده بوده و بعضی از آن‌ها به وسیله هگزان و دی اتیل اتر از گروه استخراج شده‌اند، افزودن بعضی از مواد به غذاهای پروتئینی از جمله سیترال، جرانوئیل، نرول، شاخ و برگ درخت لیمو، نرولیک اسید و فارنئسول باعث جلب کنندگی آن‌ها برای زنبورها می‌شود.

جلب کننده‌هایی صنعتی هم برای تغذیه و گرده افشانی زنبور ساخته می‌شود که از آن جمله می‌توان به Bu Line و Bu Boost اشاره کرد. یک اسید چرب بنام سیس ۱۲ -ترونئیک اسید در گرده شناخته شده است. وجود این ترکیب در گرده باعث جلب زنبورها به آن می‌شود. امروزه محققین دریافتند که زنبورها به سمت غذاهایی می‌روند که دارای گرده گل و یا انواع عصاره‌های گرده و روغن‌های ضروری مانند: ملیسا(دارای روغن فرار سیترال) و رنگ بو، بابونه، رازیانه (حاوی آنتول و استرگول)، آویشن (دارای اسانس تیمول) هستند. همچنین اسانس مصنوعی عسل، شربت قند، شانه‌ای قدیمی و بوی موم و بره موم جلب کننده می‌باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان