زنگ خطر برای والیبال ایران – رقابت‌های جام جهانی والیبال

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۳

زنگ خطر برای والیبال ایران

 زنگ خطر برای والیبال ایران در چهاردهمین دوره رقابت‌های جام جهانی والیبال به صدا در آمد. این مسابقات  برای تیم والیبال ایران پایانی تلخ و نا امید کننده  داشت. ایران در این رقابت های امسال بهترین شانس را برای رفتن به روی سکو رفتن داشت. اما با ۷ شکست، ۴ پیروزی و ۱۲ امتیاز به رقابت های خود پایان داد.

اعتراف سرمربی

در این مسابقات تیم ایران بسیار کم انرژی و خسته بودند. زیرا بعد از مسابقات مختلفی مثل ازی‌های آسیایی، قهرمانی جهان، لیگ ملت‌ها، مرحله نخست انتخابی المپیک و قهرمانی آسیا ، راهی جام جهانی شدند. بعد از شکست های پی در پی تیم ملی والیبال، سرمربی کولاکوویچ اعتراف کرد که تیم خسته است و احتیاج به انرژی دارد. اما برای پذیرفتن این حقیقت دیر بود. او بدون توجه به نظر کارشناسان تیم اصلی را وارد زمین کرد. در صورتیکه می توانست از بازیکنان جوان استفاده کند.

 جوانان والیبال ایران

بازیکنان جوان بردهایی را در این رقابت ها وارد کارنامه خود کردند. آنها در مقابل کانادا و استرالیا قرار گرفتند و پیروز شدند.  این بازیکنان توانایی فنی بسیار بالایی دارند. ولی در مقابل برزیل اشتباهاتی داشتند . اما اگر این تیم در لیگ ملت ها مورد استفاده قرار میگرفت، با پختگی بیشتری وارد میدان می شدند. زیرا آنها توانایی شکست تیم برزیل را داشتند.

شاید دلیل اصلی این شکست ها وجود سرمربی بود که جسارت کافی را نداشت.تا از بازیکنان جوان استفاده کند. و این باعث شد که بعد از شکست در مقابل ژاپن، زنگ خطر برای ایران به صدا در آمد.

در دی ماه، تیم والیبال باید برای رقابت های انتخابی المپیک اماده شوند. تا بتوانند برای دومین بار جواز حضور در این رقابت ها را کسب کنند. که این مستلزم ریکاوری تیم است. آن ها باید از لحاظ روحی بسیار آماده باشند .

این جام را تیم والیبال به سرمربی باخت. سرمربی با داشتن بازیکنان بسیار ارزشمند، نتوانست جسارت این را داشته باشد که تا با تعویض بازیکنان به آن ها کمک کند. این جام ، جام رونمایی از بازیکنان خسته تیم والیبال ایران بود .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان