زیست شبانه و مخالفت های پلیس

  • توسط مدیر
  • ۱۳۹۸-۰۴-۰۴

چندیست به منظور حل برخی از مشکلات کلانشهر تهران و رونق اقتصادی قشر محدودی از شهر تهران منجمله کسبه ها و مغازه داران، طرحی با نام زیست شبانه توسط شورای شهر تهران مطرح شده است. این طرح با توجه به مزایایی که دارد، دارای معایبی می باشد که سبب شده تا پلیس تهران با اجرایی شدن ان مخالفت کند.
پلیس کلانشهر تهران نظر دارد که، زیست شبانه ممکن است باعث ایجاد ناامنی در سطح شهر گردد و این سوال را مطرح نموده است که، چطور زیست شبانه سبب رونق اقتصادی می شود؟ در حالی که مردم اگر بخواهند می توانند خرید خود را در ساعات معمول روز انجام دهند! این سوال در حالی مطرح می شود که شورای شهر تهران اصرار براین دارند تا زیست شبانه را در تهران عملی کنند و شهر را در تمامی ساعت بیدار نگه دارند. حال این سوال در ذهن مردم ایجاد می شود، کدام یک به سود مردم شهر تهران می باشد؟ اجرا یا عدم اجرای این طرح!؟
دلایل شورای شهر بمنظور این که بتوان زندگی و نشاط را در طول شب به شهر باز گرداند، طرح زیست شبانه را بر این استدلال که از یک سو با این طرح می توان، ترافیک و آلودگی شهر را کنترل کرد و از سوی دیگر می توان رونق اقتصاد و کسب و کار مردم در شب را فراهم نمود، منطقی به نظر میرسد. در حالی که پلیس تهران بزرگ نظر بر این دارد، با توجه به تعداد کم نیورهای انتظامی در شیفت شب و با استدلال بر این موضوع، زیست شبانه را باعث ناامنی در شهر می داند و با آن مخالف است.
با اینحال پلیس تهران اعلام داشته، با اجرای آزمایشی این طرح در ۵ نقطه شهر موافقت کرده است. در حالی که به گفته شورای شهر تهران هنوز هیچ نامه رسمی مبنی بر موافقت دریافت نکرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان