سامسونگ الکترونیس – معرفی بهترین کارفرمای دنیا توسط مجله فوربز

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۸
سامسونگ الکترونیس - معرفی بهترین کارفرمای دنیا توسط مجله فوربز

معرفی بهترین کارفرمای دنیا

سامسونگ الکترونیس توسط مجله فوربز به عنوان برترین کارفرمای جهان معرفی شد. از شرکت کنندگان در این نظرسنجی درخواست شده بود تا فاکتورهایی مثل نحوه واکنش به کووید-۱۹، جذب استعدادها، برابری جنسیتی را مورد توجه قرار دهند و به کارفرمایان رای دهند. این تحقیق در بازه زمانی دو ماهه انجام گرفته است؛ از ماه ژوئن تا ماه جولای و بیش از صد و شصت هزار کارمند (تمام وقت و پاره وقت) از ۵۸ کشور در سراسر جهان در آن شرکت داشته اند.

سامسونگ الکترونیس - معرفی بهترین کارفرمای دنیا توسط مجله فوربز

سامسونگ الکترونیس – معرفی بهترین کارفرمای دنیا توسط مجله فوربز

سامسونگ الکترونیس

سامسونگ الکترونیس در این نظرسنجی از میان ۷۵۰ شرکت چند ملیتی از حدود ۴۵ کشور موفق به دریافت این عنوان شده است. شرکت های بزرگی مثل شرکت‌های ال‌جی (پنجم)، اپل (ششم)، آلفابت (هشتم) و هواوی (چهاردهم) در این لیست پشت سر سامسونگ قرار گرفته اند.

هرچند سامسونگ هم با شیوع گسترده ویروس کرونا آسیب های فراوانی دیده است، ولی این شرکت با مدیریت بحران مناسب موفق شده است با کمترین میزان خسارت، این معضل را نیز پشت سر بگذارد. پس از اینکه تعدادی از کارکنان این شرکت به ویروس کرونا مبتلا شدند، سامسونگ کارخانه هایش در کره جنوبی را تعطیل کرد. اما موفق شد پس از یک وقفه کوتاه مجددا خط تولید را فعال نماید.

انتقال به ویتنام

این شرکت برای جلوگیری از آسیب زیاد به کسب و کار، خطوط تولیدش را از کره جنوبی به ویتنام منتقل نمود. این شرکت همچنین در حرکتی هوشمندانه،  سفارش قطعات موبایل را نصف کرد. بودجه ای حدودا ۲.۷ میلیارد دلاری نیز از سوی این شرکت برای مبارزه با ویروس کرونا در کشورهایی نظیر هند اختصاص یافت. همچنین سرویس رایگان ضدعفونی دیوایس‌ها بوسیله اشعه ماوراء بنفش را در نزدیک به ۲۰ کشور راه اندازی کرد.

توسعه برنامه ای در ساعت های هوشمند برای یادآوری شستن دستها، رونمایی از کیس ضدعفونی کننده گوشی، کیس‌های موبایل آنتی باکتریال و راه اندازی مرکز چکاپ کروناویروس در یکی از کارخانه‌های کره جنوبی از دیگر اقدامات این مجموعه در ماههای بجرانی کرونا بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان