سایت هسته ای نطنز – وقوع حادثه در سایت هسته ای نطنز

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۲

حادثه در یکی از سوله‌های در حال احداث سایت هسته‌ای

سایت هسته ای نطنز  بامداد امروز پنجشنبه به‌دنبال وقوع حادثه‌ای که چگونگی آن هنوز در حال بررسی است دچار آسیب شد. در این حادثه یکی از سوله‌های در دست احداث  در محوطه باز سایت نطنز دچار مشکل شد. بهروز کمال وندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در این باره گفت : «این رخداد هیچ‌گونه تلفات جانی نداشته و لطمه‌ای به فعالیت‌های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است».

از نظر احتمال ایجاد آلودگی نیز با توجه به غیر فعال بودن مجموعه ذکر شده جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و هم اکنون تیم های کارشناسی سازمان در محل وقوع حادثه حاضر و مشغول بررسی علل این واقعه هستند. این رخداد هیچگونه تلفات جانی نداشته و لطمه‌ای به فعالیت.های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است.

تأسیسات هسته‌ای نطنز

وقوع حادثه در سایت هسته ای نطنز

تأسیسات هسته‌ای نطنز با نام رسمی مرکز هسته‌ای شهید احمدی روشن نطنز بخشی از تأسیسات زیرزمینی  مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران است که به منظور غنی‌سازی اورانیوم  در نزدیکی نطنز در استان اصفهان احداث شد و تصور می‌شود که به وسیله ۳۰ فوت (۹ متر) از بتن‌آرمه محافظت شده‌است.  به منظور ایمنی مردم و هم‌چنین از بیم «بمباران احتمالی دستگاه‌های سانتریفیوژ به تأسیسات زیرزمینی غنی‌سازی اورانیوم انتقال داده شده‌است.

بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بررسی‌های که داشتند بار ها اعلام کردند که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست اما تحت فشار آمریکا از بی طرفی دست کشیده وایران، رابه ساخت سلاح اتمی متهم می کنند در حالی که دولت ایران بار ها این اتهامات را رد کرده است همچنین رهبر ایران سلاح هسته‌ای را حرام می‌داند ولی کسانی که به ایران اتهام می زنند تنها استفاده کننده از سلاح هسته‌ای در جهان هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان