ستاد کرونای تهران – مخالفت با بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه‌ها

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۸

سیستم غیرحضوری برای مدارس و دانشگاه‌ها

ستاد کرونای تهران با بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه‌ها مخالفت کرد. دکتر علی ماهر معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران اعلام کرد: ستاد کرونای تهران با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری برای ترم پاییز مخالف است. دکتر علی ماهر در این باره، اظهار کرد:‌ «ارزیابی و بررسی‌های ما در ستاد تهران نشان می‌دهد که زیرساخت‌ها و بستر مناسب و همچنین آمادگی لازم برای پذیرش حضوری دانش‌آموزان و دانشجویان در فضاهای آموزشی استان تهران وجود ندارد، بنابراین ستاد تهران کلاً با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری مخالف بوده و این مساله را بارها مطرح کرده است»

ماهر با در نظر گرفتن  فضاهای آموزشی شهر تهران، گفت: «در شهر تهران با توجه به امکانات موجود اکیدا توصیه می‌شود که در سال تحصیلی جدید از فضا و آموزش‌های مجازی و در کل سیستم غیرحضوری برای مدارس و دانشگاه‌ها استفاده شده و تنها در موارد خاص و مورد نیاز و به صورت موردی نسبت به پذیرش حضوری دانش آموزان یا دانشجویان اقدام شود».

ستاد کرونای تهران – مخالفت با بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه‌ها

مهمترین چالش‌های پیش رو

ماهر در خصوص مهمترین چالش‌های پیش رو گفت:  در رابطه با دانشگاه‌های دولتی شهر تهران اکثر دانشجویان از شهرستان آمده‌ و باید در خوابگاه سکونت داشته باشند که این مساله مشکل را مضاعف می‌کند، چراکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای خوابگاهی تقریبا ناممکن است.

اکثر اتاق‌های خوابگاهی چند نفره بوده که امکان جداسازی افراد در این فضاها وجود ندارد و در کل فضاهای خوابگاهی، ورودی‌ها و سایر بخش‌های آن برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی و رعایت اصول فاصله‌گذاری محدود است.

وی در خصوص کمبودهای زیرساختی در فضاهای آموزشی گفت‌ مساله مهم بعدی فضاهای آموزشی در دانشگاه‌ها و مدارس می باشد که در اکثر کلاس‌های بالای ۳۰ نفره مدارس هیچ وقت نمی‌توان فاصله‌گذاری لازم را فراهم کرد. با سرد شدن هوا در پاییز و همزمانی آن با شیوع آنفلوآنزا و حضور مدام دانش‌آموزان و دانشجویان در فضاهای بسته می‌تواند افراد را آسیب‌پذیرتر کند. ماهر در خاتمه سخنان خود  با اشاره به برگزاری جلسات آموزش و پرورش با ستاد ملی کرونا برای تصمیم‌گیری در خصوص نحوه بازگشایی مدارس در ترم پاییز در تهران، گفت:‌ از ستاد کرونای تهران نیز در این رابطه استعلام شده و ما نیز نظرات خود را اعلام کرده‌ایم ولی تصمیم گیری قطعی احتمالاً تا اوایل شهریور اتخاذ می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان