سحری- تغذیه مناسب در وعده سحری

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۷
سحری- تغذیه مناسب در وعده سحری

تغذیه مناسب در ماه خدا

ماه مبارک رمضان فرارسیده است. تغذیه مناسب در این ماه می تواند کمک زیادی به افزایش سلامتی بکند. اینکه در وعده های سحری و افطار چه بخوریم و چه نخوریم تا در ساعات طولانی روزه داری با ضعف و بی حالی مواجه نشویم. در این نوشته تا حد توان در مورد وعده سحر راهنماییتان خواهیم کرد.

سحری- تغذیه مناسب در وعده سحری

سحری- تغذیه مناسب در وعده سحری

بدون سحری روزه نگیرید

برخی از افراد بدون سحری روزه می گیرند. این کار می تواند عوارضی مانند سردرد، ضعف یا حتی پرخاشگری به دنبال داشته باشد. توصیه کارشناسان اجبار مصرف این وعده است. حتی اگر لیوانی آب جوش و یا دانه ای خرما باشد. البته که مصرف این وعده باید همراه با رعایت نکاتی باشد.

وعده سحری حتما باید کم حجم و ساده باشد. به علت کمبود زمان تند و سریع غذا نخورید. میان خوردن غذا آب ننوشید. در صورتی که تند تند و و نجویده غذا را بخورید قسمت زیادی از آن به حالت هضم نشده دفع می شود. بنابراین شما انرژی از این غذا کسب نخواهید کرد. همچنین غذای هضم نشده شما را دچار نفخ خواهد کرد.

غذاهای مناسب برای سحرهای ماه مبارک

برنج و خورشت از بهترین گزینه ها برای این وعده غذایی هستند. انواع خورشت های سنتی ما برای این وعده مناسب هستند. مصرف انواع کباب نیز مانعی ندارد. البته به خاطر داشته باشید که از رنگین کردن بیش از حد سفره بپرهیزید و غذای ساده ای را تهیه و میل کنید.

در این وعده از خوردن چند نوع غذا با هم خودداری کنید. غذاهای بسیار چرب نیز میل نکنید. خوردن سالاد در اين وعده، بخشي از آب مورد نياز بدنتان را تامين خواهد كرد. البته بهتر است که چاشني آن، آبليموي تازه يا سركه بالزاميك و روغن زيتون باشد.

اگر برای این وعده میل کافی ندارید می توانید از غذاهای پرکالری در حجم کم استفاده کنید. مثلا هلیم که با کره و دارچین طعم دار شده باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان