سخنگوی دولت – ناکامی انفجاراحتمالی لوله‌های نفت و گاز عسلویه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۹

تنش و حملات ایذایی از نگاه سخنگوی دولت

علی ربیعی، سخنگوی دولت امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص  تنش‌های اخیر سخن گفتند. ایشان بیان داشتند:«دولت از رفتار و درک شرایط توسط مردم سپاسگزار است و هرچقدر هم برخی رسانه‌ها خواستند جریان‌سازی و رهبرسازی کنند، مردم با هوشمندی بیشتری از آنها فاصله گرفتند».وی افزود: گزارشی که در دولت امروز از ناآرامی‌ها ارائه شد، نشان داد که ما مسئله خاصی در این زمینه نداشتیم و دیروز هم فقط در نقاط کوکتل مولوتف پرتاب می‌کردند و حملات این‌چنینی و ایذایی بوده است و چیزی که وجه عمومی داشته باشد، مشاهده نشده بود».

انفجارا لوله‌های نفت و گاز عسلویه در بیان سخنگوی دولت

ربیعی در ادامه گفت و گوی خویش تصریح کردند:«گزارشی برای ما آمد که برخی در عسلویه اجازه تغییر شیفت نداده قصد داشتند لوله‌های نفتی و گازی را منفجر کنند، به گفته آقای آذری‌جهرمی در اصفهان به‌طور همزمان به دو نقطه حمله شد که اگر موفقیت‌آمیز بود، بخش اعظمی از تلفن ثابت قطع و وسایل ارتباطی با قطعی مواجه میشد. ربیعی در خصوص اینترنت و اتصال آن در جلسه امروز هیئت دولت مطرح شد، اعلام کردند که بررسی این مسئله به شورای امنیت کشور محول شده است، این ملاحظه در دستور قرار گرفته که اینترنت در استان‌ها برقرار شود تا نگرانی افرادی که در فضای مجازی کسب‌وکاری دارند، برطرف شود.

قطعی اینترنت کشور در بیان سخنگوی دولت

سخنگوی دولت  درباره قطع اینترنت در کشور و مشکلاتی که برای برخی از مشاغل به ویژه دانشجویان ایجاد شده گفت: «طبیعی است که در این شرایط بسیاری از مشاغل و بانک‌ها از جمله مشاغل اینترنتی دچار مشکل شده باشند ولی ما سعی کردیم که این مشکل را حل کنیم. البته بعضی مشاغل و کارهای دانشجویان باقی مانده که می‌پذیریم». ربیعی تصریح کرد: شورای عالی امنیت کشور این تصمیم را گرفته و براساس آنچه که اطلاع دارم در برخی از استان‌ها که آرام آرام این اطمینان ایجاد شود که سوءاستفاده از اینترنت صورت نمی‌گیرد این برگشت صورت خواهد گرفت. به گفته سخنگوی دولت با اینکه مردم دچار سختی شدند و برخی مشاغل به این دلیل برایشان مشکل ایجاد شده اما نگرانی بزرگ‌تر حفظ آرامش و ثبات کشور است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان