سردار آزمون

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۷
سردار آزمون ، هفت بازی به رکورد گلزنی ، دایی ، لیگ قهرمانان ، فوتبال لیون ، معتبرترین تورنمنت باشگاهی ، گل اول فصل ، بهترین گلزن ایرانی

بازیکن اسبق تیم ملی ایران، آقای سردار آزمون موفق شد با هفت بازی به رکورد گلزنی دایی در لیگ قهرمانان برسد.

وی با گلی که در بازی برابر تیم فوتبال لیون موفق به زدن شد؛ به رکورد بیشترین گلزن یک ایرانی در تاریخ لیگ فوتبال قهرمانان اروپا دست یافت. این گل، سومین گل وی در لیگ فوتبال قهرمانان اروپا بود که باعث شد در کنار علی دایی پرگل ترین بازیکن ایرانی در معتبرترین تورنمنت باشگاهی جهان لقب بگیرد.

در نخستین دیدار فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا، زنیت به بازی با لیون فرانسه رفت که این بازی با تساوی ۱-۱ پایان یافت. سردار آزمون اولین گل این فصل لیگ قهرمانان را زد و این گل باعث شد برای نخستین بار یک ایرانی گل اول فصل را ثبت کند.

این سومین گل این بازیکن در لیگ قهرمانان اروپا بود و باعث شد او در کنار علی دایی گلزن‌ترین بازیکن ایرانی در معتبرترین تورنمنت باشگاهی جهان لقب بگیرد.

البته آزمون در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان (Qualifying) قادر شد به تیم‌های اندرلخت بلژیک و آژاکس هلند گلزنی کند که این آمار شامل گل‌های اروپایی می‌شود و جزو لیگ قهرمانان محسوب نمی شود.

این بازیکن توانا با پیراهن روستوف به دیدار بایرن مونیخ و اتلتیکومادرید نیز گلزنی کرد و با گلی که شب گذشته در برابر لیون به ثمر رساند با سه گل زده در کنار علی دایی قرار گرفت. اگرچه دایی در ۱۵ دیدار توانست سه گل در لیگ قهرمانان به ثمر برساند ولی آزمون با هفت بازی به این رکورد دست یافت.

سردار آزمون با به ثمر رساندن ۳ گل در لیگ اروپا، بهترین گلزن ایرانی در این مسابقات شود.

در جدول زیر نتیجه بازی بازیکنان ایرانی در لیگ قهرمانان اروپا  را ملاحظه می کنید: (البته بجز مرحله انتخابی)

نام

تیم ها بازی

گل

سردار آزمون روستوف – زنیت ۷ ۳
علی دایی هرتابرلین ۱۵ ۳
مهدی مهدوی‌کیا هامبورگ ۱۱ ۲
علی کریمی بایرن مونیخ ۶ ۱
مهرداد میناوند اشتورم گراتس ۱۴ ۰
وحید هاشمیان بایرن مونیخ ۲ ۰
کاوه رضایی اندرلخت ۲ ۰
اشکان دژاگه ولفسبورگ ۳ ۰
سعید عزت‌اللهی روستوف ۲ ۰

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان