تسلا مدل S Plaid – سریع ترین خودروی سال ۲۰۲۱

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۰۸

تسلا مدل S Plaid (2.07 ثانیه)

رتبه اول صنعت خودروسازی در لیست ۱۵ تایی سریع‌ترین خودروهای سال گذشته میلادی به نام تسلا مدل S Plaid ثبت شد. این لیست  توسط مجله معتبر موتورترند آمریکا اندازه گیری شده است. تسلا مدل S Plaid با حداکثر قدرت ۱۰۲۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۴۲۳ نیوتن متر این خودرو مجهز به ۳ موتور الکتریکی است و توانست این رقم خیره کننده را به ثبت برساند. مدل S Plaid در پیست مخصوص درگ توانایی ثبت زمان کمتر از ۲ ثانیه را نیز دارد که در جای خود بسیار خیره کننده است.

تسلا مدل S Plaid - سریع ترین خودروی سال 2021

تسلا مدل S Plaid – سریع ترین خودروی سال ۲۰۲۱

فراری SF90 Stradale Assetto Fiorano (2.10 ثانیه)

فراری دومین خودروی سریع ما با حداکثر قدرت ۹۸۶ اسب بخاری و حداکثر گشتاور ۸۰۰ نیوتن متری تنها از تسلا مدل S Plaid کندتر است. این فراری سریع ترین خودروی هیبریدی است که تا بدین لحظه مورد بررسی قرار گرفته است.

پورشه ۹۱۱ Turbo S Cabriolet 2021 (2.41 ثانیه)

پورشه ۹۱۱ Turbo S Cabriolet 2021 سریع ترین خودروی سقف تاشو تاریخ که توسط مجله موتورترند مورد بررسی قرار گرفته است. با حداکثر قدرت ۶۴۰ اسب بخاری و حداکثر گشتاور ۸۰۰ نیوتن متری در حدود ۴ صدم ثانیه از پورشه ۹۱۸ اسپایدر نیز سریع تر است. گرچه همچنان در حدود ۶ صدم ثانیه از مدل کوپه خود کندتر است. مدل کوپه جز خودروهای آزمایش شده سال قبل مجله موتورترند است.

بی ام و M5 CS 2022 (2.64 ثانیه)  رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. تیم تست موتورترند از عملکرد مدل رده بالای M5 متعجب شده است که چگونه به نرمی و راحتی توانایی انتقال قدرت ۶۲۷ اسب بخاری و حداکثر گشتاور ۷۵۰ نیوتن متری را به هر چهارچرخ دارد. گیربکس هوشمند در کنار سیستم چهارچرخ متحرک کارآمد در صورت استفاده از لاستیک‌های با چسبندگی بهتر می‌تواند عملکرد بهتر از این را نیز ممکن سازد.

پورشه ۹۱۱ GT3 (2.74 ثانیه) به عنوان رتبه پنجم و نسل جدید پورشه ۹۱۱ GT3 در همه بخش‌ها بهترین است. این خودرو تنها ۲ اسب بخار و حداکثر ۹ نیوتن متر گشتاور به نسبت نسل قبلی خود دارد اما به لطف سیستم لانچ کنترل معرکه آن چنین زمان خیره کننده‌ای را به ثبت رسانده است. گیربکس این خودرو توانایی لانچ خودرو با دور موتور ۶۰۰۰ rpm را ممکن می‌سازد که در کمتر خودرویی وجود دارد.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان