سفرهای نوروزی – صدور مجوز برای سفرهای نوروز ۱۴۰۰

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۲۸
سفرهای نوروزی - صدور مجوز برای سفرهای نوروز 1400

محدودیت‌های تردد بین شهر‌ی در ایام نوروز

به دلیل ناپایدار بودن شرایط کشور به واسطه شیوع کرونا سفرهای نوروزی همچون سال گذشته با محدودیت‌هایی مواجه است، اما در این میان وزارت گردشگری با تشریح و تبیین برنامه‌ها و تمهیدات به‌عمل آمده و با معرفی دو راهکار سبز برای سفر‌های ایمن، اعضای ستاد کرونا را برای انجام سفر‌ها در قالب تور‌های مسافرتی و نیز با رزرو مراکز اقامتی شامل هتل‌ها، مهمانپذیر‌ها و بوم‌گردی‌های دارای مجوز از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی متقاعد کرده است.

اینها بخشی از سخنان ولی تیموری در وبینار با ۳۱ استان کشور است. این وبینار با هدف تبیین وضعیت سفر‌های نوروزی و نیز حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران برگزار شد.

سفرهای نوروزی - صدور مجوز برای سفرهای نوروز 1400

سفرهای نوروزی – صدور مجوز برای سفرهای نوروز ۱۴۰۰

صدور مجوز برای سفرهای نوروزی

آقای تیموری گفت: با تلاش های فراوان، ستاد ملی کرونا مراکز گردشگری را در میان گروه اول مشاغل طبقه‌بندی کرده است. قبل از این بخش گردشگری در گروه دوم و سوم قرار داشت. حالا با پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام شده برای حمایت از فعالان گردشگری، این مشاغل در گروه اول یعنی در کنار مراکز دارای فعالیت ضروری قرار گرفته است. با توجه به این موضوع، مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز در کشور باز خواهند بود و مجاز به ارائه خدمات در ایام نوروز هستند.

معاون گردشگری افزود: برای برگذاری سفرهای نوروزی نیاز است تا نظارت ها و بازرسی ها به صورت جدی انجام گیرد. به طور کل از فعالیت تاسیسات گردشگری بدون مجوز جلوگیری شود و نباید اجازه داد که خطای یک مرکز، سبب تخریب فرصت پیش آمده برای تمامی فعالان این حوزه شود.

تیموری در پایان گفت: از مدیران ادارات کل استان ها درخواست می کنم که با توجه به فرصت پیش آمده برای فعالین حوزه گردشگری، از نصب چادر در پارک‌ها و نیز اسکان در مراکز متفرقه از جمله سالن‌های ورزشی، کمپ‌ها، مدارس و … ممانعت به عمل آورند. این بهترین فرصت برای افزایش ضریب اشغال مراکز اقامتی سراسر کشور است؛ و ادارات کل استان باید برای فعالیت بخش خصوصی تلاش کرده و در جهت اطلاع رسانی و حمایت برآیند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان