سفید کردن دندان – روش هایی ساده برای سفید کردن دندان ها

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۴
  • ۷۸۴ بازدید

دندان ها تاثیر مهمی روی زیبایی دارند

داشتن دندان های سفید و زیبا تاثیر زیادی روی زیبایی چهره دارد. از این رو می خواهیم با چند روش ساده راهکارهایی برای سفید کردن دندان ها در خانه را به شما بیاموزیم. این روزها که همه در پی سفید کردن با روش های پرهزینه هستند شاید این روش های خانگی و طبیعی بتواند نیاز شما را برطرف کند.

روش های خانگی برای سفید کردن دندان ها

جوش شیرین و نمک دریایی: مخلوط یک قاشق غذاخوری جوش شیرین با نصف قاشق چای خوری نمک دریا را به مقدار کمی آب در ظرفی کوچک اضافه کنید. این خمیر نازک را با استفاده از مسواک روی دندان ها بگذارید. به آرامی و به مدت ۲ دقیقه مسواک بزنید. پس از شست و شو از خمیر دندان معمولی استفاده کنید.

روغن نارگیل: از ساده ترین و البته ارزان ترین روش های سفیدی دندان استفاده از روغن نارگیل است. یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل خوراکی و ارگانیک را در دهان ریخته و قرقره نمایید. مانند دهان شویه از آن استفاده کنید. در حدود ۲۰ دقیقه. حالا مقداری جوش شیرین روی مسواکتان ریخته و مسواک بزنید.

ذغال فعال : پودر ذغال فعال (با درجه مواد غذایی) را روی مسواک مرطوب بپاشید. به مدت ۲ دقیقه مسواک بزنید. در هنگام استفاده از ذغال دقت کنید. این ماده می تواند همه جا را کثیف کند. اما دندان ها را به خوبی سفید خواهد کرد.

سفید کردن دندان - روش هایی ساده برای سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان – روش هایی ساده برای سفید کردن دندان ها

زردچوبه: در یک ظرف کوچک مقدار کمی آب و یک قاشق غذاخوری زردچوبه بریزید. خمیری یکدست حاصل می شود. این خمیر را به کمک مسواک روی دندان های خود مالش دهید. حدود ۲ دقیقه مسواک بزنید.

پوست موز: یک برش کوچک از پوست موز تهیه کنید. از قسمت داخلی آن را روی دندان های خود بسایید. اینکار را به مدت ۲ دقیقه ادامه دهید. سپس دندانهایتان را با خمیر دندان و یا جوش شیرین مسواک کنید.

سرکه سیب: از یک قاشق غذاخوری سرکه سیب مانند دهان شویه استفاده کنید. بعد از آن مسواک خود را آغشته به سرکه سیب کرده و مسواک بزنید. برای اینکه سرکه روی دندان هایتان باقی نماند می توانید به کمک جوش شیرین مسواک بزنید.

پوست پرتقال و نمک دریایی: روی قسمت سفید پوست پرتقال نمک دریا بریزید. به مدت ۲ دقیقه دندان هایتان را با آن مالش دهید. سپس دهان را آبکشی کرده و مسواک بزنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان