سه عامل قدرت،پول و سود

  • توسط نقشبندی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۸

سه عامل قدرت،پول و سود

سه عامل قدرت،پول و سود ،در جهان هستی بسیار حایز اهمیت هستند. در واقع بدون پول قدرت ميسر نيست و بدون قدرت و پول، سودی به دست نمی آید.    د ر مطالعاتی که توسط  محققین انجام شده است : نشان داده شده  که افزايش ميزان نقدينگي و درآمد شركت ها و موسسات از نظر مدیران بیشترین توجه را به خود اختصاص داده است. البته این مطالعات در رابطه با امر نقدينگي و وصول مطالبات در قبال ارايه خدمات يا فروش محصولات بوده است.

حداقل کردن ريسك ورشكستگي و يا انحلال شركت

حداقل کردن ريسك ورشكستگي و يا انحلال شركت ها را می توان از طریق  دریافت به موقع مطالبات و به جریان انداختن نقدینگی در جهت مناسب  حاصل می گردد. بدین ترتیب می توان در معاملات خود ، از وجوه نقد کمترین  استفاده ی ممکن را کرد و نیاز به پول نقد را به حداقل رساند .زیرا اگر نتوانیم در این امر موفق شویم ، سایر برنامه های کلان شرکت دچار مشکل خواهد شد.

افزايش نقدينگي شركت هاي گاز استاني

جهت افزایش نقدینگی شرکت های گاز استانی ، باید وصول مطالبات گازبهاي فروخته شده به مشتركين افزایش یابد .یکی از عوامل اساسی که بعث می شود مطالبات راحت تر وصول شوند درآمد مشترکین گاز می باشد . و البته به صورت مستقیم با امر وصول مطالبات در ارتباط است و بسیار در وصول مطالبات شرکت های گاز استانی تاثیر گذار است .

توزیع در آمد

عامل مهمی که در تعيين الگوي مصرف يا تركيب مصرف در جامعه حایز اهمیت می باشد توزیع درآمد است .اشخاص با درآمدهای متفاوت ، سبدهای انرژی متفاوتی را مصرف می کنند. بنابراین گرو ه های متفاوت درآمدی ، از منابع ملی خواستار استفاده هاي متنوعی می باشند .

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان