اردشیر زاهدی – انتقادات اخیر آخرین سفیر ایران در آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۸

نقد تحریم و حمله نظامی به ایران

اردشیر زاهدی، فرزند تیمسار زاهدی، نخست وزیر محمدرضا پهلوی در مصاحبه اخیر خود  با بی‌بی‌سی بار دیگر  سیاست‌های آمریکا، ترور سردار قاسم سلیمانی و کسانیکه به هر دلیل از خارجی پول می‌گیرند، را محکوم کرده است. اردشیر زاهدی  در این مصاحبه به دستاوردهای کشور و توانایی جوانان ایرانی افتخار می‌کند  و آنهایی را که خواهان تحریم  یا حمله نظامی به ایران هستند، خیانتکار معرفی کرد.

نامه زاهدی شش روز بعد از نوشته شدن منتشر شده، حضور ایران در سوریه را به دعوت دولت این کشور دانسته و همزمان از عربستان (متحد بسیار نزدیک آمریکا) به دلیل بمباران یک مراسم عروسی در یمن انتقاد کرده است.آخرین سفیر ایران در آمریکا، در این یادداشت حمله به عراق را یادآوری کرده و پرسیده: «آیا مغزهای وزارت خارجه و سیا از دود شدن ۷ هزار میلیارد دلار بی خبرند؟»

سوابق اردشیر زاهدی

اردشیر زاهدی – آخرین سفیر شاه در آمریکا

اردشیر زاهدی آخرین سفیر شاه در آمریکا و از صاحب منصبان دوران پهلوی بود که روابط بسیار نزدیکی با محمدرضا شاه  داشت. سپهبد زاهدی پدر وی، هم نقش موثری در تقویت و تحکیم سلسله پهلوی داشت و پدر و پسر هر دو معتمد این خاندان بودند.

نگاه زاهدی به مسائل و حکومت ایران با نگاه او با نسل جدید مخالفان جمهوری اسلامی زاویه جدی دارد زیرا اکثریت طیف موسوم به برانداز که از قضا بخش عمده ای از آنان همچون زاهدی نگاه توام با ستایشی به دوران پهلوی دارند.

مخالفان با وی در مسائلی همچون ترور سلیمانی، مواضع ترامپ وقضیه تحریم، با او اختلاف نظر اساسی دارند، در نتیجه هر بار که زاهدی به عنوان عضوی از سلسله پهلوی -چه به شکل نسبی و چه درجایگاه یک مقام کلیدی -اظهار نظری می‌کند از سوی این طیف مورد هجمه قرار میگیرد و متهم به خیانت و زوال عقل می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان