سوالات کرونایی – پاسخ به چند سوال متداول در مورد ویروس کرونا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۹
سوالات کرونایی - پاسخ به چند سوال متداول در مورد ویروس کرونا

پاسخ به چند سوال متداول در مورد ویروس کرونا

پاسخ به سوالات کرونایی متداول این روزها. ویروس کرونا هر روز در جهان بیشتر و بیشتر پیشروی می کند. در بیشتر کشورهای جهان موجب دردسر شده است. هر روز هم تعداد بیشتری را درگیر می کند و یا به کام مرگ می فرستد. در این نوشته به چند مورد از سوالاتی که بسیار پرتکرار هستند پاسخ داده خواهد شد. لازم به ذکر است این پاسخ ها را سازمان جهانی بهداشت منتشر کرده است.

سوالات کرونایی - پاسخ به چند سوال متداول در مورد ویروس کرونا

سوالات کرونایی – پاسخ به چند سوال متداول در مورد ویروس کرونا

پاسخ به سوالات کرونایی

  1. ویروس کرونا در هوای سرد و برفی از میان می رود؟ پاسخ این سوال منفی است. هیچ دلیل منطقی برای اینکه سرما این ویروس را از میان می برد وجود ندارد. در هوای سرد هم دمای بدن انسان، ۳۶.۵ تا ۳۷ درجه سانتیگراد است. پس هوای سرد نابود کننده این ویروس نیست.
  2. گرم شدن هوا کرونا را نابود خواهد کرد؟ پاسخ این سوال هم منفی است. شواهد نشان می دهد کرونا در تمام نقاط جهان از جمله مناطق گرم و مرطوب هم گسترش و شیوع پیدا کرده است.
  3. دوش آب گرم باعث پیشگیری از ابتلا به کرونا می شود؟ خیر. اگر دمای حمام را در نظر نگیریم، دمای بدن انسان همواره بین ۳۶.۵ تا ۳۷ درجه سانتیگراد است. دوش آب گرم به ویژه اگر با دمای بالا انجام شود، علاوه بر اینکه ویروس درون بدن را از بین نمی برد ممکن است به پوست شما هم آسیب برساند.
  4. ویروس کرونا از طریق نیش حشراتی مانند پشه منتقل می شود؟ تا کنون موردی از ابتلا به کووید ۱۹ بر اثر گزش پشه ها گزارش نشده است.
  5. نوشیدن الکل موجب پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ می شود؟ خیر. نوشین الکل و سایر نوشیدنی های حاوی الکل شما را در برابر این ویروس ایمن نمی کنند. افرادی که پیش از این الکل استفاده می کرده اند باید تعادل را در مصرف این ماده رعایت کنند. افرادی هم که پیش از این الکل مصرف نکرده اند، از استفاده از آن به جهت جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ خودداری نمایند.

کلام آخر

کووید ۱۹ در بدن انسان تولید بیماری تنفسی می کند. به عبارت دیگر، این ویروس نوعی ویروس تنفسی است. اولین و مهم ترین روش انتشار و انتقال آن از طریق قطرات بزاق و یا ترشحات بینی افراد آلوده است. این قطرات از طریق عطسه و یا سرفه پخش می شوند. شست و شوی مکرر دست ها در طول روز از بهترین روش های پیشگیری است. همچنین از تماس نزدیک با افراد، به ویژه افرادی که عطسه و سرفه می کنند، به شدت بپرهیزید. در خانه بمانید تا کووید ۱۹ به سراغتان نیاید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان