سوخت مازوت – وزیر نفت: مصرف برق کم شود، مصرف مازوت هم کم می شود!

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۶

چاره دیگری نداریم

روز یکشنبه وزیر نیرو در مورد سوخت مازوت در نیروگاه های کشور گفت: اگر مصرف برق کم شود مصرف مازوت هم کاهش می‌یابد و همه تجربه‌ها در بحث صرفه‌جویی مصرف گاز با اولویت برق هم اجرا شود. آقای زنگنه در نشست مشترک وزرای نیرو، نفت و کشور با اشاره به اینکه آنجا که چاره‌ای نیست کاری جز مصرف مازوت نمی‌توانیم انجام دهیم، ادامه داد: گازوئیل هم در حداکثر میزان ممکن تحویل می‌شود و بیشتر از این امکانش وجود ندارد. هر چه گازوئیل مازاد در کشور وجود دارد تحویل می‌دهیم و بحث صادرات مطرح نیست.

سوخت مازوت - وزیر نفت: مصرف برق کم شود، مصرف مازوت هم کم می شود!

سوخت مازوت – وزیر نفت: مصرف برق کم شود، مصرف مازوت هم کم می شود!

سوخت مازوت در کشور

وزیر نفت یکی از علت های مصرف بالای گاز خانگی را باز گذاشتن پنجره ها برای خروج ویروس کرونا دانست. او گفت: مردم باید هم دما را پایین بیاورند و هم از اتلاف انرژی خودداری کنند.

در مصرف مازوت نمی توانیم همه استان‌ها را مستثنی کنیم. قرار ما این بود که از زمستان مصرف مازوت در بحث سیمان، داشته باشیم. امروز در هیئت دولت مصوب می شود که قیمت نفت کوره معادل گاز مصرفی‌شان باشد.

زنگنه بر رعایت هر چه بیشتر مصرف بهینه انرژی در ادارات هم تاکید کرد و افزود: ما به هیچ وجه مایل نیستیم که مازوت مصرف شود، اما چاره‌ای نداریم و گازوئیل در حداکثر ممکن تحویل می‌شود و بیش از این امکان ندارد. طبق اعلام استاندار تهران مصرف برق در استان، ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده که دو درصد فقط به سبب اشتراک‌های جدید بوده است.

سوزاندن ماده مازوت یکی از اصلی ترین علت های آلودگی هوا در روزهای اخیر بوده است. روز گذشته رییس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: معاون دادستان کل کشور به استان‌ها بخشنامه کرده است که شما برای سوزاندن نفت کوره در نیروگاه‌ها و صنایع مانع نشوید. یعنی کسی که باید قانون هوای پاک را اجرا کند، از نظر امنیتی به این نتیجه رسیده است که باید این مازوت سوزانده شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان