سودجویان کرونایی – هشدار پلیس به سودجویان کرونایی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۲-۰۳

هشدار پلیس به سودجویان

هشدار پلیس به سودجویان کرونایی ، رئیس پلیس فتا سردار مجید گفت: با توجه به اظهار نظر رسمی وزارت بهداشت در خصوص مشاهده مواردی بر ابتلای تعدادی از هموطنان به بیمار کرونا و اطلاع رسانی های صورت گرفته در رسانه ملی در ارتباط با این موضوع ، به منظور آگاهی سازی هموطنان به تشریح مطالبی پرداخت.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در فضای کشور ، متاسفانه شاهد انتشار اخبار جعلی و کلیپ های غیر واقعی در خصوص انتشار وسیع بیماری کرونا هستیم که انتشار این اخبار باعث نگرانی خانواده ها و تشویش اذهان عمومی در کشور شده است.

سردار مجید افزود: افراد سودجو همواره با رصد فضای رسانه ای و اخبار و حوادث جاری کشور پلت فرم های مجرمانه و اهداف شوم و پلید خود را در قالب انتشار انواع شایعات مختلف طراحی و عملی می کنند.

سردار مجید قصد و نیت اصلی این افراد را سودجویی اقتصادی ، بهره برداری سیاسی و در نهایت تشویش و نگرانی عمومی در سطح جامعه دانست و گفت: با بررسی فنی تصاویر منتشر شده در فضای سایبری در قالب فیلم ، عکس و تصویر نوشته مشخص شد که حجم وسیعی از کلیپ ها در حال باز نشر می باشند و جعلی و غیر واقعی بوده است.

با تلاش های تیم پلیس فتا با تشکیل کارگروه ویژه در سطح کشور تاکنون افراد مختلف و مجرم در این حوزه در سطح استان های کشور یه دلیل انتشار اخبار کذب و تصاویر غیر واقعی شناسایی و ضمن درستگیری به مراجع قضایی معرفی شده اند.

سودجویان کرونایی - هشدار پلیس به سودجویان کرونایی

سودجویان کرونایی – هشدار پلیس به سودجویان کرونایی

اقدام سودجویان کرونایی به تبلیغ و فروش اقلام و تجهیزات دارویی و بهداشتی

سودجویان کرونایی با تبلیغ فروش اقلام و تجهیزات دارویی و بهداشتی جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا با قیمت های گزاف در شبکه های اجتماعی و سایت های واسط فروشگاهی کرده اند که تذکرات و توجیهات لازم به مدیران این سایت ها مبنی بر حذف و عدم درج آگهی با موضوعات مشابه هر گونه سودجویی داده شده است.

به هموطنان توصیه شد: به هیچ عنوان از انتشار اخبار که از صحت آن اطمینان ندارند ملاک قرار ندهند و از بازنشر آن خودداری کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان