سگ‌های آبی‌ رنگ‌ – نگرانی مقامات بهداشتی روسیه از وجود سگ‌های آبی‌ رنگ

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۳۰

سگ‌های آبی‌ رنگ‌ قرنطینه شدند

سگ‌های آبی‌ رنگ‌ در دزیرژینسک روسیه سبب بروز نگرانی مقامات بهداشتی این شهر شده است. آلودگی شیمیایی به دلیل مجاورت یک کارخانه مواد شیمیایی متروک در حومه شهر یا احتمال ابتلا به یک بیماری ناشناخته مسری دو‌ فرضیه‌ای است که سبب شده است این سگ‌ها قرنطینه و مورد بررسی قرار گیرند.

جزئیات ماجرای سگ‌های آبی‌ رنگ

تصاویری که در روزهای اخیر از یک سگ ولگرد آبی رنگ در روسیه منتشر گردید اکنون  ماجرای مرموزی پیدا کرده است.  این سگ آبی اکنون به یک بیمارستان دامپزشکی در نیژنی نوگورود، روسیه منتقل شده است. به محض این که تصاویر این سگ آبی رنگ در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شد، شایعاتی مطرح شد نظیر  جادویی بودن سگ، بیماری عجیب و غریب و حتی توطئه بیگانگان فضایی و … .

سگ‌های آبی‌ رنگ‌ - نگرانی مقامات بهداشتی روسیه از وجود سگ‌های آبی‌ رنگ

سگ‌های آبی‌ رنگ‌ – نگرانی مقامات بهداشتی روسیه از وجود سگ‌های آبی‌ رنگ

پس از ویروسی شدن تصاویر به صورت آنلاین، مقامات محلی از منطقه حرکت سگ آبی بازدید کرده و با چمند سگ با رنگ مشابه رو به رو شده اند. به همین دلیل نیز سگ‌های مذکور جمع آوری و به یک کلینیک دامپزشکی منتقل شدند، جالب است که این سگ‌ها طیف کم رنگ و پررنگ آبی را شامل می‌شدند،

اگرچه هنوز هیچ اعلان رسمی درباره ماجرای این سگ‌ها منتشر نشده است، اما اعتقاد بر این است که سگ‌ها در اثر آلودگی ناشی از زباله‌های شیمیایی در مجاورت یک کارخانه غیرقابل استفاده آبی شده اند.

این کارخانه متروکه، شش سال پیش به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد. این کارخانه زمانی یک مرکز بزرگ تولید مواد شیمیایی بود که اسید هیدروسیانیک و پلکسی گلاس تولید می‌کرد.

در حالی که برخی کارشناسان گفته اند که رنگ آبی سگ‌ها به دلیل آلودگی شیمیایی است، مدیر این کارخانه ورشکسته می‌گوید ممکن است سگ‌های ولگرد در هنگام گشت و گذار در اطراف ساختمان‌های متروکه در منطقه با مقداری سولفات مس تماس داشته اند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان