سی ان جی – رایگان شدن این سوخت برای تاکسی ها

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۸

آیا سوخت سی ان جی برای تاکسی داران رایگان خواهد شد؟

سی ان جی را برای تاکسی ها رایگان کنید. رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی عنوان کرد: ما به دولت پیشنهاد می کنیم که در راستای اصلاح قیمت بنزین، پول حاصل از این طرح را به مردم ندهند، بلکه سوخت رایگان در اختیار وسایل حمل و نقل عمومی قرار دهند.

اردشیر دادرس گفت: پس از افزایش قیمت بنزین اوضاع جایگاه های سی ان جی بهتر شده و تعداد مشتریان آن افزایش یافته است. از آنجا که بیش از ۴ میلیون خودرو گازسوز در سطح کشور وجود دارد و حدود ۹۰ درصد این خودروها وسایل نقلیه عمومی هستند، بهتر است به جای اینکه ما به التفاوت قیمت بنزین به حساب مردم واریز شود، سوخت گاز CNG به صورت رایگان در اختیار خودروهای حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی ها قرار گیرد. با این کار اوضاع حمل و نقل بهبود یافته و به علت بهتر بودن کیفیت سوخت CNG وضعیت آلودگی هوا بهتر خواهد شد.

سهمیه رایگان سوخت سی ان جی به جای پول نقد

وی در ادامه افزود: میزان مصرف روزانه سوخت CNG حدود ۲۰ میلیون متر مکعب است. در حالی که این سوخت هر روز حدود ۴۰ میلیون متر مکعب توزیع می شود و این به این معنی است که هر جایگاه با پنجاه درصد ظرفیت خود کار می کند.

از این رو ما پیشنهاد می کنیم که دولت بسته های حمایتی برای گاز CNG در نظر گیرد و توجه بیشتری به این بخش کند.

دادرس بیان کرد: بهتر است به جای پول نقد، سهمیه رایگان گاز در اختیار رانندگان تاکسی قرار دهند. برای مثال یک راننده تاکسی در ماه به حدود ۹۰۰ لیتر بنزین نیاز دارد که با افزایش قیمت بنزین باید هر ماه بیش از یک میلیون هزینه کند، که می توان معادل این مبلغ گاز رایگان برای این افراد در نظر گرفته شود.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 × 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان