شارژر کاملا بی‌سیم – شارژ چند دستگاه از راه دور توسط فناوری جدید شیائومی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۳
شارژر کاملا بی‌سیم شیائومی(Mi Air) به تازگی رونمایی شده است. این فناوری قادر است تا به صورت همزمان چند دستگاه را از دور و بدون نیاز به کابل، شارژ نماید.

فناوری جدید شیائومی

شارژر کاملا بی‌سیم شیائومی(Mi Air) به تازگی رونمایی شده است. این فناوری قادر است تا به صورت همزمان چند دستگاه را از دور و بدون نیاز به کابل، شارژ نماید. سیستم های شارژ بی سیم هر روز در حال پیشرفت و به روز شدن هستند. در حال حاضر شرکت های حوزه فناوری در تلاش برای تولید جایگزین شارژرهای بی سیم مبتنی بر پد شارژر هستند. شارژرهایی که قابلیت شارژ دستگاه ها از راه دور را داشته باشند و به معنای واقعی کلمه شارژر بی سیم باشند.

شارژر کاملا بی‌سیم - شارژ چند دستگاه از راه دور توسط فناوری جدید شیائومی

شارژر کاملا بی‌سیم – شارژ چند دستگاه از راه دور توسط فناوری جدید شیائومی

شارژر کاملا بی‌سیم شیائومی

Xiaomi Mi Air Charge Technology نام فناوری جدید شرکت چینی شیائومی است که ۲ روز قبل از آن رونمایی شد. شرکت سازنده مدعی است این سیستم می تواند دستگاه هایی که تا شعاع چند متری آن قرار دارند را شارژ نماید. توان این دستگاه ۵ وات است و موانع فیزیکی هم تأثیری روی کاهش توان شارژ ندارند. این سیستم علاوه بر گوشی های هوشمند می تواند ساعت‌های هوشمند و دستبندهای تناسب اندام را هم شارژ نماید. با کمک این فناوری جدید تمامی آیتم‌های حاضر در اتاق نشیمن نظیر اسپیکر و لامپ و دستگاه‌های مربوط به خانه‌ی هوشمند همگی به‌صورت هم‌زمان توسط سیستمی واحد، شارژ می‌شوند. شرکت شیائومی هم دقیقا به دنبال همین هدف بوده و می خواهد اتاق نشیمن خانه ها را کاملا بی‌سیم کند.

تاریخ عرضه

پیش از این شرکت هایی مثل Energous وعده ساخت شارژ کاملا بی‌سیم را در نمایشگاه CES داده بودند. اما تا به امروز موفق به ارائه یک سیستم کامل و بالغ در این زمینه نشده اند. البته اینکه سیستم شیائومی هم تا چه حد موفق است هنوز مشخص نیست. در هر حال به نظر می رسد این سیستم هم هنوز به قدری بالغ نشده که آماده عرضه به بازار باشد. یکی از نمایندگان شیائومی اعلام کرده است امسال هیچ محصولی به پشتیبانی از فناوری Mi Air Charge مجهز نمی‌شود؛ و تاریخ دقیقی برای عرضه محصولاتی که با این فناوری سازگار باشند مشخص نشده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان