ترامپ – ایرانی‌ها مغرورند تنها کاری که باید بکنند این است که تماس بگیرند!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۴

اظهارات دونالد ترامپ در کاخ سفید

پرزیدنت ترامپ: ایرانی‌ها مغرورند تنها کاری که باید بکنند این است که تماس بگیرند. دونالد ترامپ روز گذشته مورخ ۱۳فروردین در نشست خبری در کاخ سفید اظهار کرد که آمریکا خواستار دشمنی با ایران نیست اما ایرانی‌ها دشمنی می‌کنند و از این بابت هم پشیمان خواهند شد.

اظهارات دونالد ترامپ در کاخ سفید

ترامپ در این نشست خبری درباره دلیل هشداری که پیشتر به رژیم ایران درباره حمله به نیروهای آمریکا منتشر کرده است اعلام کرد:«اطلاعاتی داریم که برنامه‌هایی در سر دارند … به رهبری ایران، البته نه لزوما ایران، توسط گروه‌هایی که مورد حمایت ایران هستند، که این برای من یعنی ایران.»

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که اگر گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی در عراق دست به حمله علیه نظامیان یا مواضع و اهداف آمریکایی بزنند، «عاقبت بسیار بدی برای آنها در پی خواهد داشت،» وی در ادامه گفت از همین رو به آنها هشدار می دهیم  چنین اقدامی نکنید.

شرط  لغو تحریم‌ها علیه ایران

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به یکی از خبرنگاران که پرسید تحت چه شرایطی حاضر است تحریم‌ها علیه ایران را در شرایطی که با ویروس جدید کرونا درگیر هستند لغو کند گفت: «ببینید ما باید با آنها مذاکره کنیم. من فکر می‌کنم می‌توانیم خیلی سریع با ایران بر سر یک توافق کار کنیم. تنها کاری که آنها باید بکنند این است که تماس بگیرند. آنها مردم مغروری هستند و رهبری آنها نیز مغرور است، مانند همه ما، مردم ما و ما هم مغرور هستیم. برای آنها سخت است که تلفن را بر دارند، برای آنها سخت است که یک ملاقات را ترتیب بدهند. اما می‌توانند مشکلات کشورشان را خیلی ساده حل کنند»

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: «ما خواستار دشمنی نیستیم، اما آنها با ما دشمنی می‌کنند و از این بابت پشیمان خواهند شد، طوری که قبلا هرگز نشده‌اند. تنها کاری که باید بکنند این است که تماس بگیرند، یا از کسی بخواهند که تماس بگیرد. کانال‌هایی است که ما می توانیم به سادگی در تماس باشیم.»

 

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. ترامپ قمار باز فکر کرده ما هم کشورهای عربی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان