شرکت فایزر – واکسن کرونا اواخر سال جاری وارد بازار می‌شود

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۵

واکسن فایزر اواخر سال جاری در بازار توزیع می‌شود

شرکت فایزر زمان توزیع واکسن کرونا را  اواخر سال جاری اعلام کرد. از این رو طبق این اعلامیه واکسن کرونا اواخر سال جاری وارد بازار می‌شود و امید آن می رود تا پایان سال آینده، به میزان زیادی از مبتلایان به ویروس کرونا کاسته شود. آلبرت پورلا مدیر اجرایی این شرکت با اعلام این خبر آن را دستاورد بزرگی برای بشریت می‌داند.این واکسن تا ۹۰ درصد بیمارکرونا را مصونیت می بخشد.

دکتر اوگورشاهین رییس شرکت آلمانی ایونتیک اظهار کرد این واکسن در سه نوبت تزریق می‌شود. روز اول، دوم و بیستم که مصونیت اصلی بعد از واکسن دوم و طی بیست و هشت روز ایجاد می‌شود. از نظر وی، تحلیل گزارش سه ماهه تزریق این واکسن نشان دهنده عملکرد کاملا رضایتبخش آن است با این حال محققان با صبوری تا یکسال دیگر همچنان این گزارشها را بررسی خواهند کرد. شرکت فایزر گفته است تا پایان سال ۲۰۲۰ پنجاه میلیون و تا پایان سال ۲۰۲۱یک میلیارد و سیصد میلیون واکسن تولید خواهد کرد.

کدام کشورها واکسن فایزر را پیش خرید کرده اند؟

آمریکا با پرداخت دومیلیارد دلار صد میلیون واکسن خریداری کرده است. اروپا هم با سیصد میلیون در رتبه دوم و سپس کانادا و ژاپن قرار دارند. به گفته اوگور شاهین ، نزدیک به سی کشور برای خرید این واکسن وارد مذاکره شده‌اند. نگرانی برای کشورهای فقیر و عدم حصول به واکسن برای بخش های گسترده ای از مردم جهان همچنان وجود دارد با این همه اتفاق مهم ان است که واکسن موثر کشف شده است هرچند محققان میگویند مردم همچنان باید مراقبت های لازم از قبیل شستن مکرر دستها و رعایت فاصله اجتماعی را با همان دقت پیشین مدنظر قرار دهند.

شرکت فایزر – واکسن کرونا اواخر سال جاری وارد بازار می‌شود

از زمان آغاز پاندمی کرونا، ماه‌ها میگذرد. میلیون‌ها نفر بر اثر ابتلای به این ویروس مهلک، کشته شدند. اقتصاد جهانی دچار آسیب جدی شد و بشر شاهد تغییر در سبک زندگی خود بود. حالا اما خبرهای خوشی می رسد که امیدها به پایان این دوره سخت را دوچندان کرده است. در حالیکه کشورهای مختلفی از جمله بریتانیا، چین، ژاپن و بلژیک در تلاش برای یافتن واکسن موثر برای مبارزه با این ویروس هستند،

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان