شمارش معکوس برای تحول بازار های ایران

  • توسط مهسا کمیلی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۰

شمارش معکوس برای تحول بازار های ایران

شمارش معکوس برای تحول بازار های ایران و خلع بولتون ارزش نفت در بازارهای جهانی را دچار تحول نمود و رویه ی نزولی بر این بازار چیره شد، هم اکنون  مداخلان زیادی دور اندیشی می‌کنند که دیگر بازارهای جهانی نیز، به زودی تحت تاثیر اتفاق رخ داده تغییر شرایط را تجربه خواهند کرد.

هم اکنون یکی از اعضای تیم B از عرصه خارج شده است، جان بولتون ، مردی که عصبانیتش از برجام رابرملا میکند و بیشتر شاهدان او  را یکی از پر طاقت ترین پشتیبان جنگ می‌دانستند.

افراد زیادی برگماری بولتون را شکست آشکار سیاست فشار زیادی بر ایران محاسبه می‌کنند و طبق بررسی ها رویه  نزولی چیره بر بازار نفت نیز اثرگذار این اتفاق است، به نظر می‌رسد فاصله ایجاد شده میان جنگ و جهان، بازار نفت را به سمت نزولی تر شدن هدایت کرده است، اتفاقی که می‌تواند سایر بازارها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

عضو بعدی  گروه B نیز بر اساس روایی بعضی شاهدان  با ایران در حال ترمیم است؛ روابط بن زاید ولیعهد امارات. امیرعلی ابوالفتح، کارشناس مسائل امریکا رد این موضوع  گفته است حالا تنها بن‌ سلمان مانده است و بنیامین نتانیاهو که سرنوشت وی نیز به انتخابات پیش روی اسراییل گره خورده است.

 فاصله‌گذاری جهان و جنگ

هم اکنون فقط خاورمیانه تغییر ارتباطات را منتظر ننشسته است، راند پال، سناتور جمهوری خواه امریکا بیان کرده است : من تصور می‌کنم تهدید جنگ در سراسر جهان با رفتن جان بولتون از کاخ سفید به طور مشهودی کاهش یابد.

بازارهای ایران به کدام سو می‌روند؟

در ایران اما بازار ارز به واسطه اعمال سیاست‌ های تالیف شده از سوی بانک مرکزی در ثباتی نسبی به سر می‌برد .و قیمت‌ها در استانه ورود به کانال ۱۵ هزار تومان رد نخستین ماه سال تا کانال ۱۱ هزار تومان پسروی کرده‌اند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان