شمار نهایی آرا – پیش‌بینی۳۰۶ رأی انتخاباتی برای بایدن و ۲۳۲ رأی برای ترامپ

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۴

پایان مشابه رأی گیری انتخاباتی ۲۰۲۰ و ۲۰۱۶

شمار نهایی آرا در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا با ۳۰۶ رأی برای جو بایدن و ۲۳۲ رأی برای ترامپ پیش بینی شده است. رأی گیری انتخاباتی سال ۲۰۲۰ درست مشابه رأی گیری انتخاباتی ۲۰۱۶ رو به پایان است. فقط این بار، ترامپ در سمت بازنده قرار دارد.
⁠سی‌بی‌اس روز گذشته شمار نهایی آرای انتخابات ریاست جمهوری را ۳۰۶ رأی انتخاباتی برای رئیس جمهور منتخب جو بایدن و ۲۳۲ رأی برای ترامپ پیش بینی کرد.

شمار نهایی آرا – پیش‌بینی۳۰۶ رأی انتخاباتی برای بایدن و ۲۳۲ رأی برای ترامپ

انزجار ترامپ از واژه loser (بازنده) سبب شده است که فردی با خرید دامنه loser.com این سایت را به صفحه ویکیپدیای دونالد ترامپ متصل کند.

هواداران ‎ترامپ (ماگا) برای تجمع، اعتراض و ابراز خشم نسبت به آنچه تقلب در انتخابات می‌دانند عازم راهپیمایی در روز شنبه ۱۴ نوامبر در واشنگتن‌ می‌شوند. هواداران ترامپ با هشتگ تظاهرات‌میلیونی از مردم خواسته‌اند در این تظاهرات شرکت کنند. خود ترامپ هم گفته است که احتمال دارد در این راهپیمایی شرکت کند.

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از مردم آمریکا تا پیش از روز اصلی انتخابات به صورت پستی یا زودهنگام و در مراکز قرار داده شده، رای خود را به صندوق انداختند و روز انتخابات نیز میلیون‌ها تن دیگر به پای صندوق‌های رای رفتند، به طوری که انتخابات امسال در ۱۲۰ سال اخیر از نظر حضور واجدان شرایط رای‌دهی، رکورد شکست.

در انتخابات ۲۰۱۶ ترامپ ۳۰۶ رای الکترال و رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون ۲۳۲ رای را به دست آورده بود. چهار سال پیش نظرسنجی‌های پیش از انتخابات بر پیروزی کلینتون دلالت داشتند اما این ترامپ بود که با وجود رای مردمی کمتر، رای الکترال بیشتری را از آن خود کرد و در انتخابات پیروز شد همانند آنچه در سال ۲۰۰۰ افتاد و جورج بوش توانست با کسب ۵۳۷ رای بیشتر در ایالت فلوریدا از ال گور، کاندیدای دموکرات، با رای دیوان عالی و به دست آوردن آرای الکترال بیشتر، رییس جمهور آمریکا شود.

در ایالات متحده، نامزد ریاست جمهوری با اکثریت آرایی که در روز انتخابات به دست می‌آورد، پیروز نمی‌شود بلکه این آرای الکترال هستند که رییس جمهور را تعیین می‌کنند و هر نامزدی که دست‌کم ۲۷۰ الکترال کالج از مجموع ۵۳۸ رای الکترال را به دست آورد، رییس جمهور خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان