شهریه دانشگاه آزاد افزایش می یابد

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۷

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد ده الی سیزده درصد افزایش خواهد یافت، به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهریه دانشگاه آزاد از شروع نیم سال جاری افزایش ۱۰ الی ۱۳ درصدی در رشته های غیر پزشکی خواهد داشت. افزایش شهریه دانشگاه آزاد برای ورودی های جدید سال جاری هم در میزان شهریه ثابت و و متغیر اعمال خواهد شد.

در رشته های پزشکی نیز شهریه  ۱۸ الی ۲۲ درصد افزایش می یابد. که در مناطق محروم این مقدار کمتر می باشد. همچنین برای مناطق محروم تخفیفات ۵۰ درصدی شهریه در نظر گرفته شده است.

آقای طهماسبی مشاور رییس دانشگاه آزاد در این باره گفت افزایش بیش از ۲۲ درصد قیمت ها خلاف قانون این دانشگاه بوده و با متخلفان برخورد می گردد. وی همچنین گفت: مسئولین بر این باور هستند که نباید بیش از این به مردم فشار آورد و این مرکز علمی کشش افزایش بیش از ۲۲ درصد را ندارد. به همین دلیل این دانشگاه به صورت تماما اقتصادی در حال مدیریت است.

طهماسبی در ادامه گفت، بسیاری گمان می کنند که شهریه های دانشگاه ازاد خیلی بیشتر از مراکز علمی غیر انتفاعی است با اینحال در بررسی های میدانی صورت گرفته متوجه شدیم که این صحت نداشته و شهریه دانشگاه آزاد پایین تر است.

شهریه قدیم الورودها

دانشجویان قدیمی شاهد هیچ گونه افزایش در مبلغ شهریه ثابت خود نخواهند بود و فقط افزایش قیمت مربوط به شهریههای متغیر آن ها می باشد. مشاور رییس افزایش چهل درصدی شهریه دانشجویان پرستاری را رد کرد و آن را کذب خواند.

حال باید دید با توجه به شرایط بیکاری کشور که اکثر آن ها فارغ التحصیل مقاطع کارشناسی و بالاتر دانشگاه های کشور می باشند، این افزایش شهریه چه تاثیری بر میزان ورودی های امسال این دانشگاه کشور می گذارد. عواملی همچون وضع بد اقتصادی و بالا بودن شهریهها و نبود کار پس از فارغ التحصیلی از عوامل تاثیر گذار بر کاهش میزان ثبت نام جدید الورود ها می باشد.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان