شکست کرونا – چگونگی شکست دادن کرونا توسط نیوزلند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۲

نیوزلند از سد کرونا گذشت

کشور نیوزلند رسما موفق به شکست کرونا شده است. در این کشور بیش از ۱۷ روز است که هیچ مورد جدیدی از ابتلا به این بیماری گزارش نشده است. روز دوشنبه گذشته اعلام شد ۴۸ ساعت است که آخرین بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در این جزیره هم علائمی ندارد. بنابراین در این کشور تمام اقدامات انجام شده برای فاصله گذاری اجتماعی لغو می گردد.اقدامات سریع و البته سختگیرانه دولت این کشور باعث موفقیت در گذر از کووید ۱۹ شده است.

شکست کرونا – چگونگی شکست دادن کرونا توسط نیوزلند

شکست کرونا – چگونگی شکست دادن کرونا توسط نیوزلند

راهکار نیوزاند برای شکست کرونا

بستن شهرها، افزایش آزمایش‌ها و ردیابی افراد، جداسازی موارد ابتلا و قرنطینه‌ی مخاطبان آنان روش های استفاده شده در نیوزلند هستند. البته لازم است این نکته را یادآور شد که موقعیت جغرافیایی نیز به مدد آن آمد. جزیره نیوزلند به راحتی و با بستن مرزهای آبی و هوایی قرنطینه را به اجرا درآورد. در حال حاضر در نیوزلند ورزشکاران می توانند به ورزشگاه ها بازگردند. تمامی صنوف در محل های کار خود مغول فعالیت هستند و مدارس نیز بازگشایی شده اند. اما ممنوعیت مرزها همچنان برقرار است. فقط شهروندان اجازه عبور از مرزها را دارند. افرادی که وارد مرزها می شوند هم حتما باید قرنطینه ۱۴ روزه را تحمل نمایند.

سطوح هشدار

اواخر ماه مارس دولت نیوزلند ۴ سطح برای مقابله با کرونا تعریف نمود. سطح ۴ (مرحله قرنطینه) که کرونا هنوز مهار نشده و در حال انتشار در جامعه است. سطح ۳ (مرحله محدودسازی) که در آن فاصله گذاری اجتماعی اجرا شده و مثلا مدارس با رعایت نکاتی بازگشایی شدند. در این مرحله گردهمایی های زیر ۱۰ نفر نیز امکان پذیر شد. سطح ۲ (مرحله کاهش) که انتقال در جامعه کنترل شده است. البته هنوز خطر کاملا مرتفع نگشته است. در این مرحله دولت اجازه شروع به کار مجدد کسب و کارها را صادر کرد. با حفظ موارد بهداشتی امکان تجمعات تا ۱۰۰ نفر نیز مهیا شد. سطح ۱(آماده باش) که پایین ترین میزان خطر را دارد. در این مرحله فاصله گذاری اجتماعی لغو می گردد و محدودیت ها برداشته می شوند.

البته افراد بیمار همچنان باید در خانه بمانند. تمامی افراد نیز ملزم هستند تا موارد بهداشتی را دقیقا رعایت کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان