صاحبان قویترین احساسات مادرانه در بین حیوانات – دنیای حیوانات

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۲

مراقبت های مادرانه در بین حیوانات

مادرانه : بر اساس مطالعات و تحقیقات گسترده و عمیقی که بر روی زندگی حیوانات صورت گرفته است این نتایج حاصل شده است که بیش از آنچه ما تصور می کردیم حیوانات نسبت به فرزندان خود توجه و مراقبت مادرانه دارند. حتی میتوان گفت که در بین جانوران، حیواناتی هستند که حتی بهتر از انسان ها میتوانند برای فرزندانشان مادری کنند و احساسات مادرانه در آنها قوی و عمیق است. ما در این پست بهترین مادران در دنیای حیوانات را به شما معرفی خواهیم کرد:

 

خرس های قطبی

خرس‌ های قطبی بهترین مادران دنیا محسوب می شوند. زیرا آن‌ ها به خاطر تغذیه فرزندانشان در واقع خود را قربانی می کنند.  نه تنها فرزندان خود را تغذیه می‌کنند، بلکه به معنای واقعی کلمه خودشان را آب می‌کنند تا شیر مورد نیاز آن‌ ها را تامین کنند. خرس های قطبی با چنگ و دندان و صبر زیاد از فرزندانشان مراقبت می‌کنند. خرس مادر در حالی که تلاش می‌کند توله‌ های خود را هنگام گرسنگی نخورد، مجبور است با خرس‌ های نر هم مبارزه کنند که بچه‌ ها را می‌ کشند و می‌خورند فقط برای اینکه فرصتی برای جفت گیری با مادرشان پیدا کنند. این کار ممکن است دو سال طول بکشد تا اینکه بچه‌ ها به اندازه کافی بزرگ شوند تا از خود مراقبت کنند.

 

تمساح ها

تمساح ها درای غریزه ی مادرانه ی شگفت انگیزی هستند. درست است که تمساح‌ ها موجوداتی وحشی و آدمخوار هستند، اما نه برای فرزندانشان. تمساحان مادر، یک سال با سایر تمساح‌ ها و گوشتخواران مبارزه می‌کنند تا بچه هایش زنده بمانند. همچنین آن‌ها به فرزندانشان مهارت هایی همچون شنا کردن، غذاخوردن و مخفی شدن از دشمنان را آموزش می دهند.

 

یوزپلنگ ها

سریع‌ ترین مادران زمین بهترین مادران هم هستند. یوزپلنگ‌ ها در شکار بسیار شجاع هستند، اما ذات حفاظت‌ کننده آن‌ ها از بچه‌ هایشان بیشتر از همه گربه‌ های وحشی است. یوزپلنگ‌ ها با یک دوره بارداری سه ماهه بچه دار می‌شوند.

 

کوالاها

کوالا‌ها معمولا در جنگل‌های اکالیپتوس زندگی می‌کنند. غذای اصلی آن‌ها را برگ‌های این درختان تشکیل می‌دهد. اما این برگ‌ها سرشار از موادسمی هستند و نوزادان هنوز برای خوردن این غذا آماده نیستند. این همان جایی است که کوالاهای مادر برای از شیر گرفتن فرزندانشان معجزه می‌کنند. شیر مادر در رژیم غذایی آن‌ها بسیار مهم است، اگرچه برگ‌ ها به مادران کمک نمی‌کنند شیر بیشتری تولید کنند. مادران مجبورند برای تغذیه فرزندانشان به اجزای بدن خود متوسل شوند…

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان