صالحی – آغاز عملیات بتن ریزی راکتور واحد ۲ نیروگاه اتمی بوشهر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۱۹

حضور صالحی در عملیات بتن ریزی راکتور واحد ۲ نیروگاه اتمی بوشهر

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و تعدادی از مسؤولان این سازمان و پیمانکار روس امروز ۱۹  آبان ماه در عملیات بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر  حضور پیدا کردند. در این مراسم آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و جمعی از نمایندگان مجلس، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران حضور دارند. آقای صالحی امروز در مراسم آغاز عملیات بتن‌ریزی رآکتور واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر سخنرانی کرد وی ابراز امیدواری کرد که واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر در سال‌های ۱۴۰۴ و ۱۴۰۶ به بهره‌برداری برسد. رئيس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به اینکه تولید انرژی هسته‌ای سالانه ۶۶۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی دارد، از برنامه‌ریزی میان مدت ایران برای دستیابی به تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای خبر داد.

به گفته سازمان انرژی اتمی عملیات گودبرداری این بخش از راکتور نیروگاه بوشهر از آبان ماه ۱۳۹۶ آغاز شده و بتن‌ریزی، دومین مرحله مهم مقدماتی این پروژه است که با کمی تأخیر در روز یکشنبه صورت گرفته است. مقام‌های ایرانی سه واحد نیروگاه بوشهر روی‌هم‌رفته سه هزار مگاوات ظرفیت تولید برق برآورد کرده اند. پیمانکار اصلی نیروگاه هسته‌ای بوشهر شرکت روسی «اتم استروی اکسپورت» است که پس از ۱۲ سال تأخیر، سرانجام فاز اول این نیروگاه را در سال ۱۳۹۰ آماده کرد.

بتن ریزی واحد دوم نیروگاه بوشهراز زبان سخنگوی سازمان انرژی اتمی

بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ۱۸ آبان ماه در تأسیسات غنی سازی فردو و در جریان یک نشست خبری روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه بتن ریزی واحد دوم نیروگاه بوشهر را واقعه مهمی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۱۲۰۰ نفر در پروژه بوشهر کار می‌کنند. بخش عمده این کار توسط خود ما انجام شده است. کارهای ساختمانی که تمام شود ۸۰ درصد توسط خود ما انجام می‌شود. وی عنوان کرد: دو پروژه (واحد دو و سه نیروگاه بوشهر) هر کدام به ارزش پنج میلیارد دلار که جمع آن ۱۰ میلیارد دلار می‌شود. پروژه‌ای به این بزرگی و اهمیت در سطح کشور نداریم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان