صندوق عقب خودرو پژو ۲۰۶

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۷
صندوق عقب خودرو پژو 206 ، دویست و پنجاه میلیون دلاری ، مافیای

با هزینه طراحی صندوق عقب خودرو پژو ۲۰۶ می توان چه کار کرد؟

بهرام پارسایی از هزینه دویست و پنجاه میلیون دلاری آن هم فقط به منظور طراحی صندوق خودرو پژو ۲۰۶ خبر داد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: «در جریان تدارک گزارش مربوط به صنعت خودرو در کمیسیون اصل ۹۰، آنچه که برای من محرز شده است فساد کلان و بررسی نداشتن در صنایع خودرو سازی و تبدیل خودرو سازان به یک مافیای با نفوذ زیاد است. یکی از مواردی که ما در این گزارش به آن رسیدیم و من چند بار این موضوع را در نهایت عدم قبول مطالعه کردم هزینه بالای طرح ریزی صندوق خودروی پژو ۲۰۶ است.

همان‌ طور که می‌دانید پژو ۲۰۶ ساخت فرانسه و طراحی شده در فرانسه است و در ایران تنها یک صندوق به آن اضافه شده و تبدیل به پژو SD شده است .طبق گزارشات و مستندات تنها بابت طرح ریزی صندوق عقب خودرو پژو ۲۰۶، دویست و پنجاه میلیون دلار هزینه شده که با ارز امروز قیمت آن به سه هزار میلیارد تومان می‌رسد. این در حالی است که با این میزان پول می‌شد یک خط کامل تولید خودروی جدید را طراحی کرد».

بهرام پارسایی: در ادامه گفت: «ما معتقدیم موارد این چنینی است که باعث می‌شود قیمت تمام شده خودروهای بی کیفیت در کشور ما چندین برابر خودروهای باکیفیت خارجی باشد و هزینه آن هم از جیب مردم پرداخت می‌شود».

به گفته سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، طراحی خودرو یکی از منافذی است که خودروسازان به دلیل روحیه و عملکرد انحصار طلبی‌شان نهایت سوء‌استفاده را از آن داشته‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان