طلا در درمان سرطان

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۶

طلا در درمان سرطان

در گزارشی از ساینس دیلی ، و بررسی های بالینی نشان داد که مولکول ها ۲۴ بار موثرتر از داروهای ضد سرطان برای درمان و از بین بردن سرطان است. یکی از از این مولکول ها ، مولکول های طلا است. در واقع در این گزارش بیان شده است که طلا در درمان سرطان موثر است.

مولکول های طلا با تشخیش بهتر، عملکرد مناسبتری دارند. بنابراین روشی مناسب برای توسعه داروهای ضد سرطان است. مولکول ها به سلول های سالم ضرری نمی رسانند و فقط سرطان را درمان می کنند.

کشف جدید دانشمند ایرانی

یکی از دانشمندان ایرانی به نام خانم ندا میرزاده با همکاری محققان دانشگاه استرالیا، تحقیقی را انجام دادند. در این تحقیق آن ها ۴ مولکول فعال زیستی را بررسی کردند که روی ۵ نوع سلول سرطانی تاثیر می گذارد.

ندا میرزاده بیان کردند: در مورد داروهای شیمی درمانی محدودیت هایی وجود دارد. و این باعث می شود که نیاز به کشف و تولید داروهای جایگزین بیشتر مورد توجه قرار گیرد. با وجود اینکه با پیشرفت علم درمان هایی برای سرطان کشف شده است. اما همچنان سالانه افراد زیادی در سراسر جهان بر اثر سرطان جام خود را از دست می دهند .

داروهایی که بنیان آن ها از فلز است، ممکن است روند پیشرفت بیماری را کاهش دهد. اما به دلایلی مانند: مقاومت دارویی، ثبات کم، عوارض سمی، ممکن است تاثیر گذاری اندک داشته باشد.

مولکول های مبتنی بر طلا

مولکول های طلا که توسط تیم تحقیقاتی خانم میرزاده طراحی شده است. گزینشی عمل میکنند و بیشتر ماندگار هستند.
نتایج این تحقیقات نشان داد: برای توسعه درمان های سرطان پتانسیل زیادی وجود دارد و با دقت بیشتری عمل میکنند. مولکول های طلا سمیت بالایی برای ازبین بردن سرطان های سینه، رحم، پروستاتف ملانوما، دارند.  این ازمایشات بر روی حیوانان نیز نتیجه مثبتی داشت که باعث جلوگیری از رشد تومور در آن ها به میزان ۴۶٫۹ درصد شد.

ترکیبات طلا از فعال شدن آنزیم های سلول های سرطانی جلوگیری میکند. زیرا این آنزیم ها  باعث ایجاد مقاومت دارویی با پیشروی از سرطان مرتبط است.

علاوه بر خواص ضد سرطانی، باعث درمان های مزمن التهابی هم می شود .

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان