عدنان اکتار – مبلغ مذهبی با هزار معشوقه به بیش از ۱۰۰۰ سال زندان محکوم شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۴
عدنان اکتار - مبلغ مذهبی با هزار معشوقه به بیش از ۱۰۰۰ سال زندان محکوم شد

حکم حبس مبلغ مذهبی ترکیه

عدنان اکتار مبلغ مشهور اسلامی در ترکیه به ۱۰۷۵ سال زندان محکوم شد. این مبلغ اسلامی، که با نام مستعار هارون یحیی نیز شناخته می‌شود، نویسنده بیش از ۳۰۰ کتاب است که به ۷۶ زبان ترجمه شده است. کتاب هایی که گفته می شود غالبا یا کتابسازی یا کپی از کتاب های دیگران است.

عدنان اکتار همچنین میزبان یک برنامه تحلیلی در کانال A9 خود بود که برنامه‌ای را پخش می‌کرد که الهیات و رقص را ترکیب می‌کرد. این مرد ۶۴ ساله در دادگاه به قاضی گفته که در حدود ۱۰۰۰ معشوقه داشته است، در فهرست اتهامات او داشتن رابطه مشکوک با اتباع اسراییل، سوء استفاده جنسی از افراد زیر سن قانونی و … نیز آمده است.

جرم عدنان اکتار

عدنان اکتار به جرم ایجاد یک سازمان جنایی، تجاوز جنسی، سوءاستفاده جنسی از کودکان، آزار و اذیت، آدم ربایی خردسالان، باج خواهی، حبس غیرقانونی، جاسوسی، کلاهبرداری و جعل اسناد مقصر شناخته شد. همراه وی، ۲۳۶ نفر در این پرونده درگیر شدند، ۷۸ نفر از آن‌ها نیز برای دوره‌های مختلف زندانی می‌شوند.

عدنان اکتار - مبلغ مذهبی با هزار معشوقه به بیش از ۱۰۰۰ سال زندان محکوم شد

عدنان اکتار – مبلغ مذهبی با هزار معشوقه به بیش از ۱۰۰۰ سال زندان محکوم شد

عدنان اکتار، عقیده تخلیق و ارزش‌های محافظه کارانه را در حالی تبلیغ می‌کرد که زن‌های نیمه برهنه که بیشترشان به نظر می‌رسید جراحی پلاستیک کرده بودند، در یک شبکه تلویزیونی در اطرافش می‌رقصیدند. اکتار همچنین به کمک به گروهی نیز محکوم شده است که توسط فتح الله گولن رهبری می‌شود؛ فردی که به سازماندهی کودتا ناکام سال ۲۰۱۶ در ترکیه متهم است.

یکی از زنان در جریان دادگاه گفت که او فقط ۱۷ ساله بود که به گروه اکتار پیوست و به کرات مورد سوی استفاده جنسی قرار گرفت. وی افزود که برخی از زنان که اکتار بر آنان تجاوز جنسی کرده بود، به گرفتن قرص‌های ضد حاملگی وادار می‌شدند. از منزل اکتار ۶۹ هزار قرص ضد حاملگی کشف شد. مقامات ترکیه، منزل او را تخریب کرده و تمامی املاکش را ضبط کرده اند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان